JARNÍ POKUS

25. března 2007 v 23:08 | MirT
Nechtěl jsem aby to dopadlo jako minulý týden. Převelice jsem se chystal na nedělní vyjížďku. Jakože si přivstanu, všichni ještě budou spát, uvařím si kávu, opeču toust s máslem a džemem a sklenku džusu ... do rychlovarky dám akorát vody aby to nehučelo moc dlouho a pohlídám topinkovač aby s rachotem nevystřeloval topinky až na podlahu ..., ale dopadlo to tak, že mě ranní pošmourno nenaplnilo dostatečnou touhou vstát a postupovat podle plánu. Teplota celkem ušla. S příchodem nového týdne pak přišla sněhová kalamita. Jenže dnes byla obloha modrá, venku čerstvo - zrána +5° jen ten letní čas mi vzal tu vzácnou jednu hodinu. Alespoň jsem ráno nemusel být tichošlápkem. V kolonii garáží už někteří garážníci pucovali svá auta. Ve studené garáži jsem se rychle převlékl, nebo spíš navlékl jak pumpa, až to bylo velmi nepohodlné. Nastartoval jsem motorku. Plechové dveře vždycky šíleně rezonují, uvnitř to zní jako blížící se apokalypsa. Než se motor zahřeje docela to při dnešní teplotě trvá. Bez toho to ale prostě nepojede. Ostatní garážníci jsou už jistě plni očekávání. Taky se nemohou plně soustředit na vlastní "Milášky" :-)
Nemám moc času, takže pomalu jedu natankovat. Cestou se na mě lepí blbec se stříbrnou Oktávkou. Moje zkušenost praví, že značné procento blbců používá stříbrnou Oktávku. Nevím čím to je. Nevyvozuj z toho samozřejmě, že každý kdo má stříbrnou Oktávku je automaticky blbec. V zájmu přežití ale radějí počítej s tím, že je to tak. Takže potrápím studený motor a raději zmizím. Na pumpě ještě kontroluji tlak a porovnávám údaje se svým laciným plastovým měřidlem. Chtěl jsem to už dlouho udělat. Červená stupnice s nepatrnou odchylkou sedí. Překvapivě. Takže kam? ... Boris mi v týdnu říkal, že je napuštěný lichnovský rybník. Jednu sezonu jsem tam před osmnácti (!!!) lety jezdil s Jitkou, Denisem, Janou a dalšími přáteli dědovou Škodou 100. Než jsem si tam rozfiknul palec o ostnatý drát, který tam nějaký místní kolchozník dal místo elektrického ohradníku. Pak jsme jezdili jinam. Takže mrknu tam. Překvapivě žádný zákaz vjezdu. Po příjezdové cestě dvě lichnovské romky vezou na kárce dřevo z lesa, o kus dál pochodují tři kluci se psem a napájecí strouhou se kolem cesty valí jarní vody. A rybník je tu! Kdo ho zná?
Na příjezdovce je naplaveno spousta bláta. Jsem nanejvýš opatrný. Příliš jsem se navlíknul, těžko se mi hýbe. Nechápu, proč jsem si místo vrstev pod bundu, nevzal raděj nepromok, a to těď mám dva! ... nějak to zvládám, projíždím Lichnovem. Lidi koukaj. No bodejť. Mimo Krnov není ještě taková idyla. Dva teplejší dny nestačily odpařit všechen sníh. Po silnici teče spousta vody. Rozjedu se, brzdím, rozjedu, brzda ... a tak pořád dokola. Tímto stylem dojedu až do Bruntálu a mám toho dost.
... výsledkem dnešní vyjížďky jsou zablácené boty, bahno na svodech, a vůbec kompletně zasviněná motorka. V Krnově znovu dotankuju kvůli kontrole spotřeby a taky aby mi dál nerezavěla nádrž. Raději na jiné benzínce aby si na té ranní neťukali na čelo :-). V garáži se mi ještě daří "kousek", s plnou nádrží nemůžu dávat motorku na hlavní stojan. Vždycky na to zapomínám, benzín mi pak teče po celé bandě až na motor ...
jejejej ... Nikomu to neříkej :-)
V garáži mám na polici placatici a v ní Ivošovu slivovici :))). Je výborná Ivo! Omlouvám se, že nečekám na slavnostní příležitosti a užívám ji takto :-). Je krásný modrý den, po vyjíždcě, při šťastném návratu ...
Po obědě řeším doma problém s počítačem. Pak musím ještě do dílny dodělat zakázku na zítřek ... ta hodina navíc je drtivá. Cestou zpátky fotím ještě jednu romantickou předjarní, podvečerní krajinku. Tady ji máš:
... a ráno mě bude budit nová super legrácka v mobilu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ruda Ruda | E-mail | 30. března 2007 v 8:04 | Reagovat

Tedy Kožka, už jsem to chtěl vypnout, ale ty tak nahráváš :-)) Můj švagr dokonce tvrdí, že skoro každý kdo má Oktávku, je blbec.....barva nerozhoduje :-) No na dálnici jeho Favoše 135LS několik Oktávek drtilo - když se snažil v kopci stovkou předjet kamion, jedoucí 95 - tak je zařadil.... Všimni si, že takoví ti arogantní blbci mají Oktávky, prohlásil :-) Škoda, chtěl jsem ji taky... ale ještě to zvážím :-) A nedávno...krásná stříbrná RS...mňam....no tak to zcela zamítám!! :-)

Ono to možná bude i tím, že Oktávek je hodně a je jich dost, které v klídečku letí svých 160 po dálnici a švára je škatulkuje (aby ne, "vaří" při stovce). Při tom snadno přehlídne "slušného" řidiče BMW či Medvěda, který kolem něj prolítne 200 a více... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama