KONVAJS

18. března 2007 v 0:00 | MirT
Mezi mé motorkářské přátele patří i Radek, tak si nechává říkat, jeho pravé jméno je Radovan, ale nesnáší to. Přezdívka "Konvajs" vychází z jeho příjmení. Proč o něm dnes píšu? Dnes mě opět pobavil svým osobitým způsobem. Jeho přístup ke všemu je skrznaskrz pesimistický. Je to týpek kterým říkáme "figurka". Trochu zadrhává, zejména když ho něco znervózní a to je dost často. Nejdůležitější jeho vlastností však je to, že je motorkářem tělem i duší, svobodný a dobrák - většinou. Ale včem spočívá to pobavení. Je přesvědčen, že cokoliv mu někdo poradí nebo doporučí je, nebo bude dřív nebo později nanic. Má dokonce takové speciální trojfázové gesto, které používá když se nedaří. Donedávna mu procházelo bez povšimnutí. Od motorkářského výletu na Slovensko jej ale používáme všichni pod označením "všechno špatně". Na požádání mohu předvést, leč nebude to úplně ono, chybí praxe :-). Nedávno mu šlo o závažíčka do řídítek. To jsou takové ozdobné patky na koncích řídítek, které musejí mít určitou hmotnost aby zamezily vibracím. Takže stalo se toto. Nejdříve jsem mu na netu našel ta nejlevnější závažíčka. Vytiskl jsem mu obrázek. Řekl mi, že jsou malá. Mně připadala normální. Nakonec si je nechal objednat - dodací lhůta byla 10 dnů což bylo samozřejmě špatně. Včera konečně dorazila, takže jsem mu je namontoval. Žádné nadšení se nekonalo. Reakce se dostavily až dnes: "Závaží jsou malá, řídítka nesnesitelně vibrují (to bych přičetl na vrub nástavcům které si nechal vyrobit aby zvýšil řídítka - zvětšil tak páku pro vibrace) dále je motorka po podzimním pádu odřená, vyskakuje dvojka a vůbec - byla už nabouraná předtím a už nikdy si bouranou nekoupí, snad za dva roky nový VERSYS ..."
Tento článek zůstal asi den rozepsaný ... V pátek si to Radek přihasil na návštěvu ke mně na dílnu. Byl hlučný jako obvykle - hulákal, překážel a shazoval věci kolem sebe, také jako obvykle. Kdyby tohle četl strašně by se urazil, časem by ho to přešlo, také jako obvykle. Korunu ovšem celé operaci se závažíčky nasadil když doslova řekl, že jsem ho přemluvil aby si ta zasraná závažíčka koupil. Můj parťák Tomáš je mi svědkem, že to takhle řekl. Ne, že bych se urazil, natolik ho znám, ale přesto jsem se zapsal do seznamu lidí, kteří budou mít problém mu jakkoli radit, něco mu zařizovat, nebo nedejbože opravovat a ne proto, že bych se cítil dotčený, ale proto, že je to stejně: "VŠECHNO ŠPATNĚ!"
Tady jsou ta konkrétní závažíčka http://www.wkmoto.cz/eshop.php?prvekid=2962&from=homepage . Abych ještě uvedl drobet světla do problému vibrací v řídítkách. U většiny dvouválců co se třepou jako drahý pes, jsou v originál řídítkách vyvrtány dvě díry, skrz které je v nich přivařen kus kulatiny ("železa") s dírou a závitem M6 a sem se může ta ozdobná část závaží přišroubovat. Pokud to v řídítkách není tak se to dá v pohodě dodělat - tak by to viděl průměrný motokutil ... ne však náš kamarád Radek ale takový on zkrátka je, skrznaskrz zábavný za všech okolností ať se mu to líbí nebo ne :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 4. února 2011 v 22:32 | Reagovat

Jo,mě se třepe celej skufr,všechno špatně:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama