OD ČTVRTKA AŽ DO NEDĚLE

30. dubna 2007 v 2:09 | MirT
... uhání čas do ... pryč :-) ještě mi při neděli zbyl nějaký Myslivec a to je pane super Věc! Takže ve čtvrtek jsem nalepil dalšího krasavce pro Den Braven, zatímco Tomáš usínal v dílně, pěkně v chládku u standardních cedulí. Venku peklo slunce a fólie byla měkoučká úplně strašně, takže to bylo strááášně vzrušující.
Na rozpálené kapotě se voda s kapkou jaru odpařovala jako z plotny a při pokusu vytlačit z pod samolepky vzduch člověk nepřekvapivě zjistí, že je měkká jako právě zavadlá barva.
(Na obrázku je jeden z jarních krasavců lepených v autodílně u Marka.)
Lepení tohodle auta když člověk spěchá a jde mu to od ruky trvá cca 4 hodiny. Tentokrát 6. Ale bylo to celkem v pohodě. Po dvou hodinkách jsem byl tak vyvztekaný, že to dál nekulminovalo a tak nějak to šlo. Příjemným vytržením byl Jack Kerouac osobně. Představ si! Asi měsíc čtu jeho knížky (nedaří se mi v knihovně dopídit jeho "Na cestě" ale "Dharmoví tuláci" a "Andělé pustiny" byli také super). No a tenhle ten Kerouac, v posledním období života http://ld.johanesville.net/kerouac stojí u branky a chce půjčit dvoukolák. Protože o padesát metrů dále v ulici je ubytovna klientů Armády spásy, jsem zvyklý poslouchat od somráků za plotem různé průhledné příběhy rád si vyslechnu i tenhle. Kerouac (opravdu tak vypadá!) je však přesvědčivý a rozhodně to není klasický klient A.S., tenhle se umí perfektně vyjadřovat! Jenže dvoukolák je tatíkův ... ten právě přichází, takže Jackovi stačím poradit aby mu zopakoval to co mně a o A.S. se zmínil až na konec nebo nejlépe vůbec. Chlápek okamžitě pochopil situaci a naprosto se do své role prosebníka položil. Jenže otec má své zkušenosti a klidně by ho nechal mluvit půl hodiny a pak by klidně odešel .... a nic. Tak se do toho vložím a za chvíli si chlápek odváží svůj pařez na trakaři. Má z něj tesat nějakou plastiku nebo co. Umění je třeba podporovat. Co dodat ... snad jen - trakař vrátil jak slíbil ...
O hodinu později přijel Boris a přivezl mi opravené sluneční brýle. Udělal mi radost! Jenže teď musím já na oplátku zapracovat a to co nejdřívě na projektu "POLEP TDR" (zase motorka!), který máme rozdělaný už půl roku. Vychutnáme si zmrzlinu, kterou Boris donesl včera v nějakém maxibalení a jdem si po svých. Polepené auto odevzdávám těsně před pátou odpoledne. Skočím domů na vynikající Jitčinu vločkovou polévku a se zatnutými zuby jedu zpátky na dílnu. Jak jsem řekl, už jsem se dnes vyvztekal a podivuhodné vlastnosti rozehřáté fólie mám v ruce. Mělo by to jít. V počítači jsem provedl vyznačené změny polepu z předchozího dne, vyřezal vše znovu z laciné samolepky. Zlomyslné odchylky se objevily zase na jiných místech ... Znovu jsem to přiupravil ale tentokrát jsem to vyříznul naostro. Práce mi šla kupodivu od ruky. Ve 22.00 bylo hotovo. Není to přesně podle originálu, ale v rámci svých možností jsem odvedl dobrou práci a basta! Cestou domů si dám cigáro a těším se na pátek. Ve 14.00 si vyjedeme na motorkách a dopoledne stačí jen zabalit pár hotových cedulí a odvézt je do Den Braven.
Pátek začíná blbě. Pepovi z tiskárny musím nafofrovat ke korektuře nějaká svatební oznámení, která vypadala, že nespěchají. V pažoutovi mi neustále bliká kontrolka s nápisem "airbag". Marek říkal, že až se spálí žárovka tak bude po poruše. Tak čekám. Balení cedulí neodsejpá jak jsem si myslel. Tatík chce abych mu přitáhl přívěsný vozík a do toho dalších pár maličkostí, které mi narušují program. Jsem zase vzteklý. Časový harmonogram se hroutí. A na začátku toho je ta blbá oranžová kontrolka ... blik ...
Jsem maximálně nespokojený. Zase se přiřítím do garáže pro motorku na poslední chvíli, zpocený na sebe budu rvát kožku, hledat věci ... na benzínce mě to kupodivu přejde. Téměř podle plánu vyrážíme ve složení Tomáš, Konvajs, Marek a já. Cíl - Motobazar Pavelka Olomouc na čumendu. Páteční cestu před prodlouženým víkendem na Olomouc a skrz snad netřeba komentovat. Ale přece jen ... byla to HRŮZA! V bazaru je kupa mašin. Každý si vybral.
Marek XJR 1300, Konvajs Stroma, Tom si ještě pořádně neužil Fazera takže nic a já jsem se nadchl pro každou starou vránu, u které by mě nemrzela přestavba a taky u nádherného, červeného Triumpha Daytony jen za 102.000,- !!! i když na fotce je úplně jiný Triumph. Ale anglická motorka, je anglická motorka - viz fotka (Konvajs jde zprudit nějakého "přijedševšího" majitele Stroma, Marek správně přemýšlí kam na jídlo, a hlavně - ta anglická motorka!):
Na jídlo jsme se přesunuli nejprve do Dolan, hospoda na idylickém rynku je však zavřená tak jedeme na Svatý Kopeček do hospody v zatáčce - "U Macků". Super zahradní restaurace, obsluha poměrně příjemná, jídlo taky. Jen Konvajs má drobné výhrady k nedosmaženosti plněného bramboráku - nic nového, všechno špatně (... ten bramborák je málo bramborovej, to kyselo je málo kyselý ...). Je poměrně hodně pozdě, takže Marek s Tomášem fičí nejkratší cestou k domovu. Já s Konvajzem se držím původního plánu - "Kontrola jara v Kotěhůlkách ". Bereme to přes Jívovou, Domašov, Moravský Beroun po hranici vojenského újezdu Libavá. Příroda absolutně nádherná. Cesta absolutně děsivá.
Do M. Berouna přijíždíme vyklepaní jako Startky. Pak už to jde. Cesta je rychlá, kvalitní. Odsejpá to. S přicházejícím večerem se hodně ochladilo, ale je to snesitelné. Večerní vlhký vzduch motorům chutná, příjemně nadupaně vrní. 90km/h je tak akorát. Chvílemi mám pocit, že Konvajs si není tak úplně jistý kam se to řítíme, ale neřeším to. Trochu mě bolí v zádech. Připisuji to na vrub spíš rannímu stresu než hrbatým cestám. Domů přijíždíme kolem půl desáté. Mám toho právě dost, ale jsem spokojený, zítra bych jel klidně znovu!
V sobotu mě ale čeká oprava střechy na rodinné chatě. Otec mě opět překvapí. Tentokrát tím, co vzal ssebou pro účely opravy. Z nějakého mně neznámého, pro něj asi tak nějak z úsporného (?) důvodu, vzal staré narezivělé hřebíky, svinovací metr co mu chyběly asi dva centimetry na začátku a daších 5cm bylo dost odřených - do nečitelna a tupé štípačky s rukojeťmi téměř u sebe.Lepenka, pískovaná a naštěstí nová byla už na chatě. S touto neblahou výbavou jsem se pustil do díla. Byl krásný den, sluníčko svítilo, ptáčci zpívali :-) ... byl jsem ale překvapen sám sebou, práce mě bavila. Užíval jsem si to a v rámci možností jsem pořádně ukotvil držáky okapů, přeplátoval je kusy hliníkového plechu, který otec našel ve sklepě.
Noc doma, na sídlišti jsem strávil po kerouakovsku ve spacáku na balkóně. Snad mi sousedi odpustí moje chrápaní. V neděli jsem chtěl rodinku vytáhnout na Svatý Kopeček do ZOO a taky do restauračky v zatáčce "U Macků". Jenže dnes byla zima jako v Norsku a trochu pršelo, takže jsme se skromně vydali jen do arboreta v Novém Dvoře u Opavy.
Kromě mne to však nikoho moc nebralo. Starý skleník je zrušen a dokud se nepostaví nový, je expozice značně omezena. V pavilonu byla výstava obrazů a zajímavá výstava toho co zbylo ze světových válek ve dřevě stromů - různé projektily, dělostřelecké hlavové zápalky, střepiny a taky výsledek toho co se stane s pilovým listem katru když narazí na tento "materiál". K procházce parkem jsem nakonec přiměl všechny. Mně se tam líbilo. A vonělo to tam. A kdyby do parku zasvítilo slunce a rozehřálo ty borovice, douglasky, smrky, sekvoje ... tak to by byla teprve vůně. Tak neváhej a až zas zasvítí a zahřeje tak si tam zajeď na procházku. Navíc pár metrů odsud je restaurace o které je zmínka ve článku SOBOTNÍ VYJÍŽĎKA ... Ještě si neodpustím nějaké to kvetení:
... při průchodu pokladnou jsem si všiml tradiční akce, která stojí za to i přes davy lidí, na které tam narazíš:
... no a chtěli jsme teda na oběd do té hospody z článku, ale byla tam rezervace u každého stolu, takže jsme fičeli zpátky až na "Kukačku". Mraky se začínaly trhat a nakonec se vyklubal hezký den. Na "Kukačce" dělají skvělého španělského ptáčka - měl jsem posledního. Taky si tam rád dávám plněné povidlové taštičky polité máslem, posypané cukrem a skořicí, to vše v malé oválné mističce a k tomu čepovanou kofolu. Moc neslintej a zajeď tam, nebo skoč do obchodu. Ty taštičky jsou polotovar od Nowaca (pro jistotu je máme pořád v mražáku:-). Nezapomeň na tu mletou skořici, máslo, cukr a kofolu. Taky tam mají čepovaný Birrel a presso a "hotovky" a minutky a jídla na objednávku a často tam stavějí motorkáři co jedou z Opavy na Skřítek nebo někam na Olomouc. A pokud zrovna nefouká tak je z terásky hezký výhled do kraje a na volně se pasoucí koníky na louce přes cestu. No a teď to bude taky hospoda z článku:
Je strašně hodin! Zítra normálně makám, ale ještě sem chci strčit jednu důležitou novinku, kterou jsem vypátral v souvislosti s pokusy nadšenců oživit Těrlický okruh (na letáku je www kde najdeš vše, včetně plánku trati!):
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama