Květen 2007

300 ZGH HOŘICE

25. května 2007 v 8:02 | MirT
Mám spoustu práce. Chybí čas na pořádný příspěvěk. Minulý rok jsme byli s Radkem na profláknutých motorkářských závodech "300 zatáček Gustava Havla v Hořicích". Letos to nevyšlo takže se na to mrkám zprostředkovaně tady http://www.joebarteam.cz/ můžeš i ty ...
... minulý rok jsme byli dokonce v novinách ČMN (červené kolečko :-)

PŘEDPORODNÍ VYJÍŽĎKA

20. května 2007 v 22:54 | MirT
Jelikož čekání na Ellís se neobvykle protahuje, navrhla mi Jituš ve svém neskonalém pochopení pro mé závislosti - sobotní, "předporodní" vyjížďku na motorce. S Markem a Rudou jsme se domluvili, v 8.30 na obvyklé benzínce. Po Rudovo dvou sms a Markovo telefonátu jsme se sjeli přesně. Tedy přesněji v 9.30 ... (!) a vydali se do Lipníku n. Bečvou obhlídnout Markovo vytoužené XJR. Aby cesta byla zajímavější, vzali jsme to z Opavy na Mikolajice a Vítkov. Z Vítkova kolem benzínky a kempu na Nové Vrbno a Dolejší Kunčice - tudy vede absolutně nádherná cesta až do Jerlochovic. Někdy si udělám čas a prozkoumám i další odbočky ... vypadají skvěle už podle mapy. Z Fulneku jsme pak přes Potštát mazali až k dálnici na Olomouc a pak dolů k Lipníku. Motoshop YAMAHA, docela velký, byl naštěstí ještě před městem. XJR bohužel bylo prodáno. Zavolal jsem Jituš a vyjednal prodloužení jízdy. Telefon jsem měl v magnetickém křídle tankvaku pod slídou abych ho měl cestou na očích kdyby nadešla ona chvíle. Tak jsme to tedy protáhli po dálnici do Olomouce do motobazaru k Pavelkovi. Nezdrželi jsme se dlouho, jeho nabídku známe z internetu. Na oběd jsme se vydali do Dolan.
Zdejší hospodu jsme měli poznat už minule - doporučil nám ji Radek. Prý tam jsou k mání porce jaké svět neviděl ... a bylo tomu tak. Oběd se stal díky tomu hlavní atrakcí jízdy! Zaparkovali jsme na "rynku" - za betonovými květináči. Uprostřed "náměstíčka" nebo spíš velké křižovatky stojí několik vzrostlých stromů, pod nimi lavička a za ní na vysokém sloupu nějaký svatý ... a přes cestu ... vééélká HOSPODA. Dovnitř se musí průjezdem. V lokále to vypadá obyčejně, ale je narváno. Neobyčejně. Sedáme k dlouhému stolu. Sedí tu už chlápek v montérkách a dojídá frakfurtskou polévku. Objednali jsme si jídlo a pití. Mezi tím si přisedlo k našemu stolu pár mladých Romů a chlápek v modrákách dostal další ... smažák s pořádnou (pořááádnou!) kupou hranolek. Romové se přesunuli k volnému stolu někde v lokále, chlápek je zatím v polovině své porce. Chlápka bych tipoval na traktoristu co od rozednění obracel seno pod lesem. (Cestou jsme viděli jeho kolegu, jak se činí na odbočce na Dolany, za obracečem se prášilo a vznášela se hejna - snad racků?) Nikdo jiný by se tou horou hranolek snad prokousat nedokázal, než někdo s kým to hodně hází - v traktoru, na mezi ...
Když nám po chvíli donesli naše jídlo, zmocnila se nás panika - je vidět v Markově tváři, byli jsme na tom všichni stejně, i když jsem se snažil situaci zlehčit, ta hora hranolků nás nakonec psychicky zlomila.
Po dvaceti minutách jsme to vzdali. Obsluhu to ani v nejmenším nepřekvapilo, dvě třetiny té spousty jídla šlo do háje! ... do lokálu mezi tím už potřetí nakoukla postarší romka, patrně čekala až jí soukmenovci nechají zabalit do polystyrenové misky to co nezvládli. Vypadalo to, že je to tu zvykem - lidi si to takhle odnášeli. U vedlejšího stolu dostala mladá dvojice své porce. Nebylo nám při tom pohledu nejlépe ... Chlápek u našeho stolu snědl téměř vše, tvářil se jakoby nic a přitom předvedl heroický výkon!
Při placení jsem se zeptal paní, kolik sekané je v porci (byla součástí menu spolu s bramborovým salátem). Pět plátků! Pět plátků přátelé, na ten bramborový salát jsem se už ani neptal. Možná bych dostal žlučníkový záchvat kdybych to uslyšel. K našemu dlouhému stolu se mezitím posadilo pár nových lidí, zřejmě dlouhý stůl slouží jako čekací. Zaplatili jsme a odvalili se na lavičku do parčíku, pod stromy, ke svatýmu z pískovce na sloupu ... trávicí proces započal. Pokud tam někdy zavítáte, tak poloviční ... POLOVIČNÍ porce bude stačit, to mi věř!
Na cestu domů jsme se vydali nejdřív po patnácti minutách. Nějak jsem ztratil šťávu, i na motorce jsem se ploužil jako bych šel po té spoustě jídla pěšky a do kopce. Zatáčky Ecce homo jsem si vůbec neužil, na základnu jsem dorazil kolem 15.00 a mezitím ... soused naproti v garáži - šťastlivec tam má elektřinu, je vášnivý tunér svojí Feldy. Neblahou tunérskou činnost na svém voze zahájil už ráno, když jsem odjížděl. Ještě tu byl. I se synem. Ten tunil postarší Hondu - snad Acord. Obě auta byla již značně ztuněna ;-( chvíli jsem s nimi debatil. Asi jsme kamarádi. Má přece tu "eletriku" ...
... a po neděli do práce. Čekání pokračuje ...

ČEKÁNÍ

16. května 2007 v 13:39 | MirT
Necelých devět měsíců těhotenství nám s Jituš uteklo jako voda. Pokud to můžu takhle zlehčit! Zato poslední dny před porodem se strááášně vlečou. Jsme stále ve střehu! Nikam nechodíme! Čekáme! Dítě - Ella sebou ještě před několika dny v bříšku mrskalo jako kapr. Jituš, s nadsázkou, tvrdila, že snad slyší pokaždé i to šplouchnutí. Teď je to jiné! Ellís se jen občas líně pohne. To když uslyší známý hlas, nebo ji něco zaujme. Takže přemýšlíme, co by ji mohlo zaujmout až tak, že se vydá na průzkum a nebude čekat na absolutní nedostatek prostoru pro svá rybí salta ...

TLUČHOŘÁCI

13. května 2007 v 21:53 | MirT
Dík Davide za tip na Tlučhořovi na novém působišti. Už jsem na nich jednou uletěl a je to tu, sakra, zas (!) ... http://www.stream.cz/clanek/857-tluchorovi-768-dil-infernet/#player kdo se přidá? Po dlouhé době cítím potřebu k tomuto tématu nastolit ANKETU ... zasvěcení hlasují po kliknutí na "komentáře"! ..., jinak přeji dobrou zábavu!
(V případě, že tvým "favoritem" je jiná postava, přidej ji samozřejmě formou komentáře.)
Jinak rozhodně doporučuji prolízt i ostatní reportáže na STREAMU!!!

1. JARNÍ - JARONÍ

9. května 2007 v 0:07 | MirT
V pátek pořádal Ivoš tradiční setkání motorkářských přátel - pracovně to nazývám 1. Jarní - Jaroní. Vlastně je to takové zahájení sezony. Sejdou se lidi co už ani motorku nemají a nejspíš už ani mít nebudou, jejich manželky, děti ... letos stejně jako loni jsme načli bečku už v pátek u Jaroňů:
Ve 20.30 vyrazil za námi ze Šternberka na kole i démon Knedlík. Čekání jsme trávili různě :-)
Knedloň dorazil chvíli po půlnoci ... a "halekal" jako obvykle. Musela to být strašná cesta!
To už u ohně zůstali jen skalní. Byl nejvyšší čas k rozchodu. V 9.30 nás čeká vyjížďka. Protože jsme se v pátek při konzumaci příliš nekontrolovali, měli jsme to ráno někteří dost těžké :-). Vyrazili jsme až v 10.00, trasa byla následující a jen po skutečně kvalitní (!) cestě - vybral Martin: Albrechtice, Hynčice, Heřmanovice (nová cesta!), Vrbno, Andělská H., obě Štáhle, Břidličná, Valšov doleva a do Moravskoslezského Kočova do nové restauračky z bývalého kravína na oběd - čas se totiž nachýlil a navíc začalo trochu poprchávat. Ještě se na chvíli vrátím k tempu vyjížďky. Bylo svižné a mimo obce až lehce zběsilé :-), ale tak už to na 1. J.-J. chodí ... vymámil jsem ze stařenky XJ co se dalo. Nová hospoda v Kočově je super. Dostatečně prostorná aby ostatní hosté nemuseli odcházet, když si začneme "povídat", zvlášť po té ostřejší jízdě. Také obsluha se nenechal vyvést z míry hlučnější partičkou. Jídlo bylo dobré a rychle na stole. Interiér je také příjemný i přes svou rozlehlost. Bylo to moc příjemné posezení:
Připomínalo jeden starý příběh. Můžeš hádat jaký:
Po obědě jsme se rozdělili. Začínalo se kazit počasí, takže měkoty a ti s neodkladnými povinnostmi se vraceli domů, my skalní jsme jeli ještě na Hartu. Sice nám na cestu, na rozdíl od "měkot a neodkladně zaneprázdněných", nepršelo, ale cesta byla mokrá. Byla z toho jen turistika:
Díky kratší vyjížďce jsme měli (někteří!) příležitost si trochu odpočinout, abychom mohli večer pokračovat v zábavě - tradičně u Balatonu. Když jsem tam dojel i já, zábava byla v plném proudu. Přijeli i ostatní tradiční účastníci jarního jaroního setkání. Musím říct, že už trochu vyprchala ta mladistvá akčnost nebo taková ta zvláštní atmosféra minulých let. Začíná to být trochu jiné. Nedokážu přesně vyjádřit ten pocit, takže to nechám být ...
Tradičně došlo pivo! Bylo mi to jedno, neboť na stole stála dvoulitrovka vína a sedmička whisky :-), na obou jsem v zájmu chemické rovnováhy ve svých útrobách, zapracoval ... Někdo z hostů - tuším že to byl Standa (?) přitáhl z auta sud Litovle. Bohužel to má jiné hrdlo (výrobci piva jsou neskuteční ... kokoti), takže jsme se jali dobývati obsahu po svém. U toho jsem samozřejmě musel asistovat ("... máte štěstí, že jdu náhodou kolem"):
Vypustit obsah je jedna věc, pít se to ale nedalo ... což ovšem byl jen můj názor:
V 01.00 jsem byl doma v posteli. Ráno jsem byl fit! Moje sázka na chemickou rovnováhu pro tentokrát vyšla ... Závěrem bych rád poděkoval organizátorům akce, Pavle a Ivošovi. Jistě je víkend stál spoustu nervů a práce, zatímco většina účastníků si šla po svých. I já ... tímto se omlouvám. Snad jim to někdy vynahradím. Samozřejmě musím poděkovat i Jituš, která mi tuto zábavu umožnila ... a to dokáže pár týdnů před porodem málokterá manželka (!), nedávno jsem na jedno svatební oznámení tiskl motto: "Milovat znamená ve štěstí druhého nacházet štěstí vlastní ...", tím chci říct, že si toho vážím. Doufám, že i ti, co jsem jim tato slova tiskl budou chápat o čem to je. Mnohdy to tak nebývá. Partneři se přetahují o blbiny ... přitom jsme tu jen na chvíli a všechno tak strašně letí! Dost filozofování, je pozdě. Osprchovat a spát ...

VYJÍŽĎKA 030507 s Rudou

6. května 2007 v 23:13 | MirT
Tento článek píšu podruhé. Byl tu vložen v pátek tak do 8.00 a byl krásnej, dlouhej a s fotkami! Pak jsem chtěl provést banální úpravu v textu a najednou "penk" a text byl pryč i s těmi fotkami. Proto jsem se rozhodl k zásadní změně tvorby článků. Bude to pravda, trochu zdlouhavější ale spolehlivější.
Připadá mi trochu divné psát celý příběh znovu, takže budu maximálně stručný.
Tak teda - čtvrtek byl hektický. Nakonec jsme se s Rudou přece jen sešli u mě na garáži, i když trochu mimo časový plán. Chvíli jsme nadávali na to jak se to dnes sere a pak nakopli stroje a vydali se vstříc jaru. Trasa byla následující: Široká Niva, Karlovice, Andělská Hora, Bruntál. Odtud na Rýmařov, ve Štáhli na Břidličnou, Novou Pláň, Roudno a Valteřice. Před Valteřicemi, v první verzi textu tohoto článku, ztratil Ruda svou oblíbenou čepici. Taková blbost, že? Ale! V pátek mi ráno volal, že ji našel. Vozí ji totiž pod bundou a nějak se mu posunula až na záda ... takže z legrace jsem chtěl tuto skutečnost připsat na konec článku. No a při tom jsem ho nějakým záhadným způsobem smazal. Tady je místo údajné ztráty, výhled tam byl nádherný:
Chvíli jsem odpočíval na louce a udělal pár fotek. Ruda mezi tím vyřídil pár pracovních telefonů.
Přes Valteřice, a kus za nimi, po docela příšerné cestě kolem soukromého rybníka:
jsme se dotrápili do Moravského Berouna a pokračovali na Guntramovice, do Budišova n. Budišovkou. Před Guntramovicemi, u odbočky na Rejchartice, staví gigantickou větrnou elektrárnu:
... pro srovnání přikládám starší fotku elektráren u Branné - stojíme zhruba stejně daleko od paty sloupu:
Odtud až do Budišova vede cesta s neskutečně kvalitním povrchem! Z Budišova jedeme na Vítkov. Z Vítkova do Podhradí také položili nový asfalt, letošní Malércup - závody do vrchu, se podle všeho pojedou druhý den i tímto směrem (?). Vychutnáme si tedy těch pár skvělých zatáček a přes Melč, Mikolajice a Opavu se vracíme domů. Najeli jsme zhruba 170 kilometrů. Omlouvám se, že jsem se omezil jen na strohý popis trasy, ale čas letí ...víkend byl náročný.

MÁME KOČÁREK

6. května 2007 v 22:05 | MirT
V pátek jsme vyrazili shánět kočárek. Zásadní podmínkou bylo, aby nebyl od firmy Trend-line. Prošli jsme s Jituš spoustu prodejen a projezdili nějaký benzín, abychom zjistili, že máme problém. Trh s kočárky má svá specifika. Nakonec jsme měli přece jen štěstí a nakoupili. Tenhle se nám líbil a navíc - Trend-line na nás nevydělal ...

KOČÁREK

3. května 2007 v 8:57 | MirT
MOTTO těchto dnů zní: "Nové dítě - nový kočárek". Objednávce u prodejce předcházelo zamozřejmě listování katalogy a konzultace s uživatelkami. Volba nakonec padla na kočárek českého výrobce, typ "Rider". Využili jsme nabídky výroby kočárku na zakázku, za příplatek v barevné kombinaci podle katalogu. V okamžiku, kdy se přiblížil termín dodání nás kontaktovala slečna z prodejny (TREND LINE - DĚTSKÝ SVĚT, p. Libora Bartoně z Bruntálu, pobočka bývalý krnovský OD Prior), že majitel firmy přivezl na prodejnu černo - červenou kombinaci našeho kočárku a my se máme přijet podívat. Jelikož jsem příznivcem solidního a seriózního jednání, zajel jsem se na prodejnu podívat. Vysvětlil jsem prodavačce, že černý kočárek, který bude věčně naložený v autě, bude také věčně špinavý, což jsem demonstroval na několika šmouhách, které vyrobil pan majitel při vlastním převozu. Prodavačce to bylo samozřejmě "ukradené", ale ujistila mne, že na námi původně vybrané verzi se nadále pracuje a moje návštěva nemá na prvotní objednávku pražádný vliv a kočárek bude v dohodnutém termínu a že nám zavolají. Termín pro dodání byl minulý pátek. V pondělí jsem se vydal na výzvědy. Za pultem stála jiná paní, ta mi sdělila, že kočárek není a pro jistotu zvedla telefon a zavolala majiteli a ten potvrdil, že kočárek nebude. Výrobci nedodali šedou látku ... chvíli jsem zhluboka dýchal ... prodavačka mi zatím stihla nabídnout jiný typ kočárku v námi vybrané kombinaci o 1.400,- dražší. Ten údajně na některé pobočce mají k dispozici (nechápu jak to mohla bez přípravy vědět ?!?) a nebo si prostě mám vybrat jiný. V tom okamžiku mi samozřejmě došlo o co jde (*!!!*). Na prodejnách jsou prostě nasekány ušmudlané, osahané kočáry a je třeba je prodat, než se po té spoustě předváděček rozpadnou na prvočinitele ("... když oni jsou ti lidi - zákazníci jak padlí na hlavu a chtějí prostě vždycky něco jiného než vidí, že ..."). Tohle všechno bych samozřejmě bral, nebýt toho, že vám půjčí katalog nechají vás vybrat a naslibují termín. Když pak termín nastane, počkají až vám dojde trpělivost s čekáním na telefonickou výzvu. Obvykle to jistě nastane s blížícím se termínem porodu. Pak vás jednoduše postaví před hotovou věc. Jituš se ještě pokusila telefonicky zmasírovat manželku pana podnikatele. Vymámila z ní příslib, že nám pošle zaručenou nabídku mejlem. K tomu samozřejmě zatím nedošlo a podle mého ani nedojde a kdyby došlo ... nevstoupíme dvakrát do stejné řeky. Navíc nemáme chuť nechat ty lidi vydělat - takový kočárek stojí bezmála 7.000,- a pak ještě všelijaké vaničky, fusáčky ... !!! Chápu všechny možné potíže firmy, ale ... stačilo jen zavolat - alespoň v den dodání a vše by působilo jiným dojmem. Solidní jednání je větší reklamou než 30 bilboardů u silnice. Na kočárky z prodejny může dát chlapík slevu a tu si přirazit na ty zakázkové. Třeba. Taky tomu možná jenom nerozumím a jsem pruda, která potřebuje vždycky něco extra ...: http://www.trend-line.cz/pic.php?f=rider-33e-seda-cervena.jpg
Jako nasraný zákazník radím - tady nenakupujte http://www.trend-line.cz/katalog/