Červen 2007

MARTENSKY 4

25. června 2007 v 10:08 | MirT
Tak jsem se nakonec rozhodl. Firma Flexiko, která vyrábí ve Lhotě boty, pro mne ještě líbivější, mi na žádný e-mail ohledně prodejců na Moravě neodpověděla, takže volba byla jasná. Obkreslil jsem svou větší tlapu na papír, změřil a objednal odpovídající velikost. Do dvou dnů byly DrMartensky tady. Tento klasický typ se podobá spíš běžným pracovním botám. Trochu vyšším, o dvě dírky. Nejsou to žádné hřmotné, bambulaté bagany s tvrdou podrážkou vyžadující zvláštní druh chůze. Začnuli od podrážky - je až překvapivě měkká, asi jako surová guma na teniskách. Kůže je opravdu extra, měkoučká - jde o tzv. maštěnou kůži, jako nové rukavice. A jak voní! Prozkoumával jsem detailně švy, jsou bez vady. Botky na nohou sedí, netlačí a kupodivu se v nich hned od začátku dobře chodí.

Vyrobeny jsou samozřejmě v Thajsku, tuto otázku jsme si s prodejcem již vyjasnili. Co se s botama za 3.500,- bude dít dál v provozu uvidíme. Co dodat na závěr? Snad jen - vypadají dobře a kvalitně a jsou pohodlné, ale stejně - je to jen sakra dobře zaplacená legenda, která jde pomalu do háje díky místu, kde se nakonec vyrábí!
Na závěr bych rád pozdravoval spolužáka Romana P.,
pravidelného čtenáře ;-)

NA MOTORCE DO KINA

16. června 2007 v 0:24 | MirT
... lotři co se mnou jezdíte, mrkněte jestli by vás nezajímala takováhle malá akcička http://www.joebarteam.cz/ Zatím jsem to s Jituš neprojednával, ale nebylo by od věci si sem skáknout a pak to zapíchnout někde v kempíku nebo jen tak na divoko přespat u lesa, u vody ...

MARTENSKY 3

15. června 2007 v 23:07 | MirT
... dalšímu prodejci jsem poslal mejl:
Dobrý den, zajímaly by mne boty Dr. Martens vzor B-HY 1460, černé, napouštěné s vyraženým logem, oranžovým obšitím dole ... Chtěl bych se zeptat na výrobce Vámi prodávaných a na to, zda vypadají skutečně přesně jako na fotografii. Navštívil jsem nejbližšího prodejce u nás - v Opavě. Slečna mi pod označením B-HY 1460 ukázala něco úplně jiného. Ke všemu mají všechny tamní modely označení Made in China. Pokusil jsem se informovat u firmy Wulf Czech, s.r.o. - údajně výhradního dovozce Martensek. Nepokládali však za nutné mi na můj dotaz odpovědět. V souvislosti s botami dodávanými firmou Wulf Czech, s.r.o. jsem se dočetl nelichotivých hodnocení.
Děkuji za Váš čas a odpověď ať už je jakákoliv.
S pozdravem, ...
a dostal odpověď:
Pěkný den - jediný a výhradní dodavatel bot Dr. Martens pro ČR je firma WULF - s touto firmou spolupracujeme již 4 roky - jsme s touto firmou maximálně spokojeni,
Neprodávají žádné padělky - je faktem že firma Dr. Martens boty šije po celém východním světě a téměř žádné nejsou šity jinde než na Thajvanu nebo v Číně.
Do boby než bylo povoleno i boty vyrobené jinde než v EU označovat jako Made in EU nebo England - byly všechny boty takto označovány. Na základě směrnice EU musí být cca asi 2 roky boty přesně označovány nejen značkou ale i přesně místem výroby a tím -každý ví - že boty jsou vyrobeny tam a tam. Není to pouze s botama této značky ale všechny velké značky nyní šijí v Číně viz NIKE, ADIDAS, i Česká firma ALPINE.
Nic s tím nenaděláme.
V případě , že se na botách vyskytne nějaký problém firma WULF bez problémů boty vyměňuje. Kvalita je však velmi dobrá a reklamace se pohybují na hranici 5 a méně %.
Přejeme pěkný den, ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
... hmm, budu o tom přemýšlet - i když odpověď na tu část otázky jestli boty vypadají jako na obrázku, tu jsem nedostal. Dobrá, tak teda asi vypadají ...

MARTENSKY 2

15. června 2007 v 8:35
... jestli si někdo myslí, že mi napsali z firmy Wulf Czech, s.r.o. odpověď na můj mejl tak se plete. Ani jsem ji nečekal. Ale budu prudit další prodejce, kteří nabízejí Martensky s dotazem na výrobce. Pár názorů na tyto botky si můžete přečíst zde http://moda.dama.cz/clanek.php?d=526 nepřehlédněte pak dole ty dvě červené šipečky na pokračování zkušností ...

MARTENSKY

13. června 2007 v 23:49 | MirT
Ellíška nám, hlavně Jituš, sice dává zabrat ... to mi ale nebrání starat se o blbosti. Přemýšlel jsem o nových botách. Ty dnešní "šlupečky nizoučký" není to, co by mě naplňovalo nadšením, takže co? Martensky! Stojí ukrutný balík, ale mluví se o nich jako o "nesmrtelných botách". Bohužel taky v souvislosti s jinými věcmi, což už tak lichotivé není. Kdo neví co jsou martensky tak tu: http://www.martensky.cz/ to zjistí. Samozřejmě jsem prozkoumal různé diskuze s touto tematikou a narazil i na špatné zkušenosti s těmito botami. Co dál? Přečtěte si krátký dopis, který jsem poslal výhradnímu dovozci před chvílí (mejlem samozřejmě) co mi odepíše, tu samozřejmě zveřejním. Jak jinak, že :-).
Pokud máte někdo zkušenost, napiš ji do komentáře.
...ten dopis:
Dobrý den, rád bych vám stručně popsal svou příhodu a vznesl drobný dotaz. Dnes jsem konečně dospěl k rozhodnutí a nakráčel s nemalým obnosem k opavskému prodejci "martensek" abych si pořídil svůj první pár těchto legendárních bot vzor B-HY 1460 (černé). Slečna prodavačka, zvykl jsem si, že prodavačky většinou nerozumí tomu co vlastně prodávají, mi ukázala pod tímto označením boty zjevně jiné. Pokusil jsem se jí popsat jak mají B-HY 1460 vypadat. V paměti jí zůstalo jen to oranžové obšití, nabídla mi tedy B 1919. Když jsem si je nazouval všiml jsem si, že na jazyku je stříbrně vyraženo "MADE IN CHINA" !?! Samozřejmě jsem si je nekoupil. Moje otázka tedy zní: Vyrábějí se tyto boty opravdu v Číně? V paměti mi totiž utkvěla mimo jiné i část textu " ...Martensky jsou ruční prací výhradně anglických ševců ... " Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď, případně foto klasických B-HY 1460, pokud se tedy skutečně liší od těch v katalogu. S pozdravem, ... (podpis, konec dopisu)
Nedokážu přesně říct co mě na tom tak dožírá jestli to, že čínské boty stojí 3.750,- Kč, nebo to, že: "...někdo klidně napíše, že něco dělá někdo a dělá to někdo úplně jiný" :-))) hlavně mi neříkej abych si zvykal! Kdyby ty prachy alespoň dostali ti chudáci co to šijou!
TOPlist

DOČKÁNÍ SE

11. června 2007 v 20:47 | MirT
K "Dočkání se" došlo v neděli 3. 6. 2007 ve 20.20 hodin ... a byl jsem u toho! Jituš byla statečná jako Čuk a Gek. Rozhodně mi moji přítomnost tímto ulehčila. Taky jsem byl mile překvapen moderní nemocnicí a příjemným a ochotným personálem. S týdenním odstupem nevím, co bych o tom měl napsat - vtipného. Holky jsou doma a je to náročné :-) ... opět, po patnácti letech ...
... 51cm - 3,8kg - hnědé vlasy - jasný hlas :-)