Červenec 2007

LEPORELO

26. července 2007 v 20:23 | MirT
... no, kdyby to se sobotní vyjížďkou nevyšlo pořád mám ještě u PC to "leporelko" ,co jsem si ho "vystříhnul" na zimu, se kterým se dá bezvadně jezdit po stole ... ééén, en, ééén ... v sobotu mají být údajně přeháňky. Spoléhám na to, že vyrazím hrozně brzo ráno a budu doufat, že kopce kolem našeho dolíku tu vodu pozdrží :-) ... do oběda.
... jo a zkus říct 3x rychle za sebou leporelo,leporelo,leporelo ... :-)

UNAVENÁ RADOST

26. července 2007 v 8:37 | MirT
" ... radost z dětí nemůže nahradit jiné radosti, nehledě k tomu, že radost obtížená povinností zaskakovat za jiné radosti stane se brzo radostí příliš unavenou."
(Milan Kundera - Směšné lásky, povídka Doktor Havel po dvaceti letech)
... takže vzhůru do sedel :-), ... o víkendu! Jinak Kunderu vřele doporučuji a zároveň děkuji Davidově Hanuli za tip na čtení.

PONDĚLNÍ RÁNO

16. července 2007 v 7:24 | MirT
Nad ránem Ella řádila jak černá ruka. Napapaná, leč silně se nudící. Tentokrát jsme odtančili celé Dianino CD než zabrala. Zbytek noci jsem dospal v křesle. Odměnou mi byl nádherný východ slunce. Malá se po hodině spánku probudila - světe div se, s úsměvem. Na nic jsem nečekal a fofrem ji šoupnul k Jituš na snídani :-). Čeká mě dnes kupa práce, ale ráno je skutečně krásné! Vyrazil jsem tedy nadšeně do pekárny pro čerstvé rohlíčky pro svoje holky. Pěšina vede kolem trati. Je vidět do polí, ze kterých se zvedá opar a taky vlahá vůně travin, které si v chladivé noci odpočinuly od horkého dne a s našetřenou rosou se chystají zvládnout další ... U paneláku stanují děcka ... kousek dál na šachtě parovodu sedí na dece párek, který zde jistě strávil romantickou noc s koukáním na hvězdy, nasvíceným Cvilínem a bůhví čím ještě. Cestou zpátky potkávám první pejskaře s jezevčíkama, paní s milou tváří a spoustou tašek na řídítkách prastarého kola. Z tašek vykukují další dva jezevčíci ... Dvojice na parovodu už nepůsobí tak idylickým dojmem, mladík kouří, slečna hledí stranou, kouzlo noci pominulo, nastává realita dne. Právě taková rána se báječně hodí pro osamělou vyjížďku na motocyklu ..., ale je 05.15, pondělí a je třeba vyrazit do rachoty. Jsem rád, že jsem si užil báječnou ranní chvilku. Nikdy nevíš, kolik takových ti bude dáno. Včera mi umřel strýc ... ještě neměl věk abych to mohl brát jako "součást života", dnešní ráno by se mu jistě také líbilo.
Fotka je odněkud z hlubin Windows.

ÚTERÝ

10. července 2007 v 22:36 | MirT
Dnes jsem naprosto brutálně zaspal! To se mi dlouho, dlouho nestalo. Miminko Ella nám dnes zrána překvapivě neposkytla obvyklou akustickou masáž. Probudilo, vlastně spíš neprobudilo, mě pískání Kill Billa - zvonění mýho mobilu, které jaksi zapadalo do toho co se mi zrovna zdálo. O chvíli později jsem se ale zmateně vymrštil z postele, sotva jsem stihl "na malou", zvoní zvonek u dveří. Za dveřma velikánský chlap, že jde měnit plynoměr. Byl neuvěřitelně rychlý! I se zkouškou těsnosti mu to mohlo trvat maximáně sedm minut. Jituš říkala, že jsem byl na něj dost protivný. Z domu jsem vypad bez snídaně, což se nestalo dobrých pět let! Jen v tričku, venku kosa jak z nosa. Rychle autem na malé obchodní jednání a ještě do dílny, vymyslet práci kolegovi. Doma jsem byl ale už v 11.00 a to teprve až na snídani. To je dost v pytli. Úplně jsem si obrátil režim. Spát v 01.00 vstát ve všední den v 8.30 je úplně na prd. Poslední dobou mám pocit, že běh času se strašně zrychlil - chvíli jsem pracoval na PC na nové zakázce a šup je 16.00 ... nejspíš to budu muset co nevidět řešit. Dnes půjdu spát před půlnocí!
... koho zaujal hudební vkus miminka Elly - našel jsem ve svých :-) oblíbených stránkách odkaz http://www.dianakrall.com/music.aspx dokonce si tu můžeš její nejoblíbenější pecky (S´Wonderful a taky Love Letters) z CD "THE LOOK OF LOVE" ... a další poslechnout.

NÁPLŇ DNE NA 4

8. července 2007 v 22:14 | MirT
... středobodem posledního měsíce je samozřejmě ELLA. Moje dcera č.2. Můžu si tu o ní vesele psát na rozdíl od dcery č.1 - Natalky (s krátkým a), která by z toho jako "patnáctka" nadšená nebyla (nebo byla bys?). Proto tu o ní nečteš :-). No ... ale nečteš tu moc ani o Elle, ale to je tím, že Ella je dítě na čas náročné a moc se mu spát nechce. Snažím se co nejvíce asistovat u všeho kolem ní a den končí často někdy v 0.30 a začíná dost brzo ráno. Jituš to má samozřejmě mnohem horší ... má totiž to co já jaksi nemám :-) a Ella dost často chce. Takto je den tak nějak rozmělněn do menších časových úseků kdy je třeba zvládnout to ostatní, nezbytné. Pomalu ale začínáme tomu malému člověku rozumět. Je to malinká osobnost, s velkými požadavky ... a dobrým vkusem! Jako "ukolébavku" požaduje Dianu Krall (jazzová zpěvačka a klavíristka) ale samozřejmě si obvykle pozorně vyslechne celé CD "THE LOOK OF LOVE" než konečně naposled zašermuje rukama a konečně na chvíli usne. Samozřejmě se s ní musí první dvě skladby (S´Wonderful a Love Letters) tančit a to tak, že musí vidět naše vlnící se postavy ve skle vitríny obývací stěny. Jak jí mám vysvětlit, že tvrdí chlapi netančí ...

SRAZ ZŠ po 25ti letech

8. července 2007 v 21:24 | MirT
... dost o Martenskách! Ty zatracené boty tu zabraly děsně místa a teprve čas ukáže, jestli si to vůbec zaslouží. Přitom se děly zajímavější věci. Sraz základky po 25 letech. Zní to hrozně! 25 let, čtvrt století ... hrůza! Dost jsem o tom přemýšlel. Od základní školy jsem stejně jako většina lidí už s nikým netrávil tolik času a v tak velkém kolektivu. Zavzpomínal jsem i na okamžik kdy jsme na konci 8. třídy (pro mladší čtenáře - konečná na ZŠ :-) stáli v hloučku před školou s vysvědčením v ruce a pomalu nám docházelo, že nastává jakýsi "bod zlomu", je za námi poslední rok, kdy jsme mohli ovlivnit následujících 25 let. Byl krásný den, začátek prázdnin ... no a najednou si tu po těch letech sedíme. Oplácané tváře, málo vlasů, šedivé vlasy, obarvené vlasy, žádné vlasy, ... někdo se vůbec nezměnil! Zakrýváme rozpaky, hodně mluvíme, držíme se zuby nehty nezáživných témat která nás nebaví, strašně kouříme, pijeme a nějak se nám nedaří opít se. Někteří na příští sraz určitě nepřijdou. V postatě se vůbec neznáme a vlastně ani nevíme jestli se ještě chceme znovu poznat. Společná večeře, pár rozhovorů ani ne se všemi ... je 24.00 jsme před lokálem, někteří zmizeli ve tmě, pro někoho přijel partner/ka, někdo urputně shání mobilem taxíka ... někdo navrhuje bar. Rád bych to setkání trochu prodloužil, nedochází mi, že v Baru se tančí ... cestou se ztratilo dalších pár lidí. V ruce držím otevřenou plnou láhev vína, kterou bylo ostatním trapné vzít ze stolu sebou :-) teď jsou rádi. V Baru férová "diskoška", není kam sednout, takže jsme na place a "tančíme". V mikině s kapucí (na hlavě!) a batohem na zádech - fakt super :-))). Celý večer fotím bez blesku, starým digitálem. Fotky jsou dost psychedelické. Najednou je 5.00 !!! Rychle se rozloučím a mažu domů. V hlavě mi z toho kraválu pěkně, vlastně strašně!, hučí ... venku vychází sluníčko, ptáčci ... a doma Jituš s malou Ellou na rukou, zlobí se ... (co zlobí, nasraná byla !!! :-)
... jak kurva říkám, psychedelický!
TOPlist