Září 2007

CHUCHVALEC V MAROKU

28. září 2007 v 23:41 | MirT
Pár mých dobrých přátel si vyrazilo na dovču do Maroka. Občas mi přijde mejl s podivnou vůní a ještě podivnějšími fotkami ... ale prý je tam úžasně:
" ... tak jsme se presunuli do ASILAHu k atlantiku - parada, vlny, slunce, prazdne plaze ... " nebo " ... jsme v Sefrou pod horami a je tu paradne co mesto to skoro jina zem libi se me tu a chtel bych tu zustat:) ..." nebo taky " ... Jsme pod horama v Chefchauchenu... nadherne misto neni tu moc otravnych zevlu ochotnych vam ukazat nahe koleno sve matky za par dirhamu;) jinak koureni je tady tuna po skonceni ramadanu vyleti v 18:30 vzdy tuna hase vzuchem ..."
... vskutku "báječné" místo, už se těším na příhody - u piva.

VYKRADLI NÁM CHAJDU

25. září 2007 v 21:37 | MirT
Je to vlastně dost stará informace, stalo se minulý týden ... vlastně ukradli jen plynový vařič, udělali brajgl, rozbili okno a okenici. Nejhorší na tom bylo, že těch 5 blbců odchytli, takže nastalo dlouhé sepisování protokolů na místě činu, na služebně a pak musíme k soudu. Stále si nedokážu zvyknout, že se po světě potloukají takoví týpci. Chápu zloděje, co si vytipují byt, či luxusní sídlo, ale existence, co se dlouhé hodiny primitivním způsobem dobývají do staré chajdy aby tam udělali binec, pak se nechali chytit a zavřít zpátky do pasťáku ...

DLOUHÁ CESTA DO PRAHY

16. září 2007 v 22:05 | MirT
V poslední době, zdá se, jde všechno nějak "ztuha". Mírně řečeno. Ani cesty do Prahy neprobíhaly jednoduše. První jsme absolvovali naším Peugeotem a po rychlostní zkoušce na D1 se pak při pražském popojíždění prohloubila závada v podobě úniku oleje někde z pod víka rozvodů. Olej si vesele cákal na výfuk s patřičným kouřovým efektem. Měl jsem strach aby to neskončilo pořádným ohníkem, takže jsem dal auto hned po návratu ke kamarádovi do servisu. Jednou jsem Prahu otočil ještě Jitčiným Žluťasem (červený Kadett) v den Elliny operace. Opravu Pažouta zvládli rychle a dalších pár dnů jsem s autem po opravě jezdil a občas překontroloval zda olej znovu neteče. Netekl. Na tomto místě bych si dovolil upozornit na předposlední větu v minulém příspěvku http://xj650.blog.cz/0709/hotovo20 :-). V naprosté pohodě si to teda ve čtvrtek šinu opět po D1 a libuji si, po pár dnech pojížděk ve starém Oplu, jak mi to v opraveném Pažoutovi krásně a pohodlně odsejpá. Kousek za Brnem jsem však pojal podezření, že se za mnou drobet kouří. Auto však jelo v pohodě, takže jsem neřešil, nepátral. Jen občas kouknul do zpětného zrcátka skrz zadní dveře.
Po pár dalších kilometrech se mi začalo zdát, že mám nějaké špinavé ty zadní okna. Byl slunečný den, takže mi to chvíli vrtalo hlavou. Jenže Jituš s Ellou už byly propuštěny do domácího léčení takže bylo třeba spěchat. Za sjezdem na Humpolec jsem vyměkl a rozhodl se před vjezdem do pražského provozu pro kontrolu. Sotva jsem zastavil, začalo se z motoru dýmit. Vylezl jsem z auta, pod motorem okamžitě kaluž oleje. Zavolal jsem Jituš. Zavolal jsem do servisu. Zavolal jsem Rudovi. Jitka byla "nespokojená". Kamarádovi v servisu jsem vynadal a domluvil odtah na následující den. Ruda se projevil jako ztělesnění spolehlivosti a spásy a vyrazil nám na pomoc. K Humpolci to je docela daleko. Vyzvedl mě asi za tři hodiny a pokračovali jsme na Prahu. Ruda tentokrát zabodoval jako znalec místní dopravní situace a vynikající "řítič" na cestě zpět, takže jsme domů dorazili přesně v 00.00. Ella se vzbudila až doma, v autě je jako doma, to je dobře. Ještě se jí to bude hodit.
Druhý den s Markem v půjčeném autě, s půjčeným vlekem jedeme pro Pažouta - plivače oleje. Cestou zpátky, aby toho nebylo málo, nám na dálnici praskla pneumatika u vleku. Pěkně to s námi zamávalo! Následně jsme měli možnost vyzkoušet reflexní vestičky. Za pár minut jsme byli opět na cestě. Dvakrát jsme se ještě zasekli v zácpě u dopravní nehody a ve 20.30 jsme složili olejničku Pažouta před domem. Idylka.
Malá Ella zatím doma hezky papá a vůbec dělá vše co s papáním na opačné straně souvisí. Pomalu přibírá a dál nesnáší kočárek. Docela hodně spinká a taky vyrostla. V týdnu nás čeká spousta různých vyšetření a v blízké budoucnosti další cestování. Vlastně jsme měli ukrutnou "haluz", takže děkuji motolským kardiochirurgům za jejich práci, Milanovi za první cestu, Rudovi za záchranu, Markovi za poskytnutá dobrodružství s Pažoutem. Jituš děkuji za sílu, vytrvalost, trpělivost. Tomášovi za zastoupení v práci. Natce za účinnou pomoc doma. A ostatním přátelům za morální podporu. Abych nezapomněl - také pivovaru Bráník za vynikající cenu plechovkového piva v Hypernově :-) ...

HOTOVO20

12. září 2007 v 22:41 | MirT
... zítra si pro ně jedu! Tak rychle ti nespraví ani auto v servisu ...
(Ta včerejší rajská s plněnýma byla skvělá, jsem prostě dobrej.)

ŠPATNÁ PACIENTKA

11. září 2007 v 21:26 | MirT
Ella je špatná pacientka (bodejť by taky nebyla). Jituš mi hlásila, že celý den jí strávila na rukou a kdykoliv se někdo přiblíží, spustí křik. Začala konečně "normálně" jíst. Za celý den si zdřímla hoďku a pak, ... honem zase chovat - tzv. "na miminko" (Jitčin výraz pro vodorovnou polohu :).
Z jiného sudu - rozhodl jsem se dnes udělat radost Natalce a nakoupil vše na rajskou s knedlíkem a plněnýma paprikama. Fáral jsem na tom večer asi dvě hoďky. Těch hrnců a pánví ... ! Ale zdá se, že jsem odvedl profesionální výkon. Vše je přesně jak to má být. Nedělal jsem žádné kompromisy! Zítra uděláme příjemnou pomlčku mezi tucty rohlíků a krajíců chleba ...

DALŠÍ DEN

10. září 2007 v 20:50 | MirT
Ella je z pooperačního na JIP kde s ní může být vetší část dne i Jituš. První společné chvíle byly trochu silné kafe. To je ale příliš osobní, necháme si to pro sebe. Zatím to vypadá dobře v rámci možností.
Natalce jsem dnes položil zcela zásadní otázku: "Jsi ráda, že jsi se narodila?", smála se ... A CO VY ?!
Pohled z kuchyně, rum s čajem, rýma, rozdělaná práce, podzim ...

ELLA JE PO OPERACI

8. září 2007 v 14:30 | MirT
... povedla se v rámci možností, nález byl naštěstí příznivější než se jevil, zatím je vše v pořádku, s vyjímkou drobných pooperačních komplikací. Kolem spousta hadiček co vedou do těla a přístrojů ... děkujeme všem za oporu a podporu.

OPERACE ELLY

5. září 2007 v 22:11 | MirT
... zítra - čtvrtek 6. 9. dopoledne. Budu zrovna na cestě za nimi.