Prosinec 2007

JOE BAR - Štěpánská

28. prosince 2007 v 18:45 | MirT
... chlapíci z Joe Baru opět pořádali Štěpánskou vyjížďku http://www.joebarteam.cz/
TOPlist

HRADLO

25. prosince 2007 v 20:07 | MirT
Ještě než na mě padl zimní, předvánoční splín a s tím spojený chaos v práci i doma, stihl jsem ještě malou exkurzi na stavědle nebo chceteli na hradle. Taky se ti když jsi byl malej líbily ty malý, vyvýšený domečky, s kamennou podezdívkou a panoramatickým výhledem, na začátku a na konci každého pořádného nádraží? No tak to jsou ta hradla, odkud se ovládají výhybky, případně spouští závory. Některé výhybky jdou sakra ztuha, zpravidla je to prý ta nejbližší.
Na stavědlo nesmí vkročit nepovolaná osoba, takže se nedovíš kde je zrovna tohle. Jedno je však bohužel jisté - co nevidět tuhle poctivou mechaniku nahradí nějaký centrální počítač. Jak se ti líbí představa, že další kus zodpovědnosti převezme něco podobně fortelného jako třeba Windows :-( ... a celé to poběží třeba přes internet. Mně se prostě líbí ty odlitky s názvem fabriky a lesklý páky, prostě jak jeden kamarád říká - mám prostě rád takový ty "hebla".

OTRAVA

5. prosince 2007 v 21:48 | MirT
Zima je otrava.
Na Ellu to naštěstí nemá zásadní vliv, takže alespoň někdo se u nás usmívá. Před pár dny se hodně změnila, k lepšímu - tj. více úsměvů méně nespokojeného houkání. Taky jsem byl přinucen "obnovit" Windosws (děkuji Milane). Ktomu windowsovi - zlaté 95, ... zlatá doba kdy nebyly žádné. Kdyby mě to neživilo, srazím to ze stolu a zastřelím monitor! Takže otrava, do 01.00 hniju u TV. Vlastně teď ne. "Dostalo" se mi do ruky cca 30 dílů "Útěku z vězení" napřed, takže hniju u toho PC, strašné. Kdyby někoho zajímalo kdy konečně utečou :-) ...
... ach, jo!