Leden 2008

TAK NIC

21. ledna 2008 v 23:23 | MirT
... k jízdě na motocyklu jsem se nakonec neodhodlal. Jak se dalo čekat, cesty byly mokré až slizké, foukal opravdu silný vítr ... Jituš mi sice nabídla volné sobotní odpoledne, abych si zašel na garáž alespoň něco šmudlat na motorce, ale byl jsem tak otrávený, že jsem tam nedokázal jít. Nakonec jsem šel pomoct Elle s odpoledním spánkem abych zaspal mizernou náladu. Raději neužívám slovo"deprese" ... Po večerních koupáních a uspáváních jsem si dal nějakou strašnou pálenku, co jsem ji vyšťoural v lednici a nechal si proplachovat hlavu skvělými televizními pořady ... zjišťuji, že to nejlepší je nejpozději. Kabelovka je strašná věc, furt je tam něco na co se dá vydržet dívat. Na kanálu MGM zrovna běží "ČETA". Viděl jsem ten film Xx :-). Stále skvělý filmový zážitek. Když jsem viděl Četu poprve bylo pár dní po 17. listopadu - "Sametovka" v plném proudu, měl jsem pár měsíců do konce dvouleté základní vojenské služby, vycházky kdykoliv. Seděli jsme s kamarády ve vojenském letním kině, pršelo, každý zabalený v pláštěnce z "protichemického obleku". Plátno bylo napnuté na konstrukci, kterou obrůstalo křoví a stromy, takže obraz byl částečně i na těch stromech. Kdo Četu viděl, ví že spousta scén se odehrává v nočním, pralese, v dešti ... atmosféra byla naprosto fantastická - skoro jsme "tam" byli! Domácí kino hadra.
V 00.30 namíchám Elle mlíčko, někdo ji nakrmíme, přebalíme. Pak vytáhnu nafukovačku (matraci ty vole :-))) dám si sprchu, pořádně vyčistím zubiska a přečtu pár stránek z nové knížky, co jsem si objednal před vánoci - "LILA - ZKOUMÁNÍ MORÁLNÍCH ZÁSAD" od Pirsiga. Popravdě, moc číst se to nedá. Mám raději jeho "ZEN A UMĚNÍ ÚDRŽBY MOTOCYKLU", myslel jsem si, že to bude podobné. Zatím jsem na začátku, uvidíme. Když mě četba unaví, zhasnu, otevřu okno - nejlepší je když je venku mokro, poslouchám zvuky zvenčí a představuji si obraz - projíždějící slabě houkající vlak - 2vozy - uvnitř klimbá pár lidí (odkud a kam jedou v tuhle strašnou noční dobu), hodně vzdálený štěkot a další v odpovědi, jakoby hustý - vítr v holých větvích (divný teplý - leden), hustý vítr a igelitovou tašku v těch větvích (je tam už druhý rok - vím to), páry vracející se z baru - loučící se, kamarády opilce - vracející se z baru - loučící se :-), projíždějící a vzdalující se auta - šumění gum ... Jitka říká, že strašně chrápu.
Ráno Ella nečeká až dokončím minimálních sedm hodin spánku. Nečeká nikdo, všechny holky chtějí do Teska. Naštěstí mám silně vyvinutou "feminu" (říkala Vlaďka), takže mi popojíždění s vozíkem po supermarketu nepůsobí další traumata. Nedávám to na sobě znát, ponechám si neutrální výraz - "cestovní xicht" - výraz lidí jedoucích metrem (© švagr Milan). Zmatu tím i kamaráda Milana (S.) s rodinou (... tak a teď jste tu taky :-) Ella se nechce kamarádit, zrovna se vzbudila a chce se nést. Nakonec pořídíme běžný nákup + pár (3ks ZUBR) zde nejlevnějších piv v plechu + 2x 0,7 TRAMÍN ČERVENÝ od Znovínu - nejlepší bílé víno z levnějších - tady o 20,- levnější (54,-) než u nás (74,-) v Hypernově (právě dopíjím zbytek z druhé 0,7 proto čteš tolik slov tady :-)
V 15.00 jsme konečně doma. Ohříváme si vynikající oběd ze soboty a opět děláme co chce Ella. Večer si otevíráme první 0,7 vynikajícího Tramínu za dobrou cenu z Teska ...
V pátek jsem byl připraven ...

O VÍKENDU

17. ledna 2008 v 18:09 | MirT
... by to podle předpovědi prý také šlo. Ale v lednu prostě nemůže být nic dokonalé. Takže teplo ano, ale k tomu vichřici! Ber nebo nech bejt - jinými slovy jeď nebo seď (doma). No, ... uvidíme jak to dopadne.

„DNESKA BY TO ŠLO“

13. ledna 2008 v 20:01 | MirT
... to obvykle říkám, když se teplota přehoupne přes +5°C. V neděli se dohoupla na skoro +7. Dokonce i zasvítilo sluníčko aby nám ukázalo jak krásné to bude, až konečně přijde jaro. Ale je to furt málo na to, aby se člověk zaradoval trvaleji. Takže, žádná změna. Blbá nálada trvá. Celou sobotu jsem lepil reklamu na auta, to by ještě nebylo tak zlé, ale blbě jsem si to spočítal a taky jsem zničil spoustu drahého materiálu. Zisk nic moc. Neděli zase trávím u počítače návrhem "jednoduchého" piktogramu pro zákazníka. Trochu jsem to časově podcenil a spousta mi toho zbylo na pondělí a to mi zase naruší původní pondělní plán. Určitě něco z pondělka přeteče na další dny a do toho zase přijdou nějaké maličkosti ... A ty nedělní Televizní noviny na Nově!
Co, že by jako šlo? ... jet na motorce přece!

LEDEN je na prd

8. ledna 2008 v 22:39 | MirT
... tento měsíc je pro mě každý rok utrpením. Ani tento není vyjímkou. Před koncem roku blázinec a vánoční svátky si neumím užít. Silvestr je už delší dobu otrava a pak zas roztlačit tu pracovní "káru". Práce je málo, finanční rezervy pryč a na krku zas DPH. Venku není ani taková ta správná zima, jen takové prodloužení nejposlednější fáze podzimu. Nějak se mi podařilo získat obzvlášť protivný kašel. Nesvítí slunce. V garáži se mi objevily myši a Tomáš mi vyhrožuje, že si udělají hnízdo v koženém sedle motorky. V pátek mi opět z Pažouta vytekl všechen olej a když jsem chtěl alternativně použít Jitčina Oplíka tak mi přehořel kostřící pletený kabel. V pondělí mi Marek dolil do Pažouta olej - závada se už pak neobjevila. A to se ten olej z pod víka řinul proudem, jako by tam těsnění ani nebylo - je tam asi 2 měsíce nové! Teď je inkriminované místo suché, olej ani neprolíná. Už se těším až se zase vydám na delší cestu. V každém případě to, že vymysleli plastový víko na rozvody a sloučili to s airboxem je pěkná hovadina.
Do toho airboxu je samozřejmě veden výdech z klikovky a vesele sem teče olej když se povolí matky, kterými je ta věc k hlavě dotažena (BOŽE!!!) a zkus si představit, jak se to líbí vzduchovému filtru! No a když se spodní část toho airboxu naplní prolínajícím olejem (do té doby nevíš vůbec, že by se něco dělo) tak to všechno vychlejstne na výfuk. Koupil jsem si malý hasící přístroj. Ten samý den se u Marka v servise objevilo Berlingo se stejným motorem a stejnou závadou, jen se starým těsněním. Pořádně jsem si to prohlídnul rozmontované - je to malý zázrak, že to vůbec někdy těsní. Oplíkovi jsem vyměnil pro jistotu oba kostřící kabely a s pomocí boží, startovacího spreje a starovacích kabelů se mi jej podařilo oživit. Jsem tak nějak celkově nasraný a otrávený. V době svátků jsem se pokoušel o příspěvek na blog, ale bylo to totálně přetížené ... teď jsem tak trochu v depresi, takže se mi nechce skoro ani dýchat - stejně pořád kašlu. Abych nebudil holky tak kempuju v obýváku na nafukovačce, ve spacáku u otevřené ventilačky a vypnutého topení, u toho si čtu "Dharmové tuláky" od Jacka Kerouaca (doporučuju !!!, líbilo se mi to více než jeho kultovní klasika "Na cestě", je to takové komerčně uhlazenější - psal to snad dokonce na zakázku) ... pak jdu spát, otrávený jako šváb z dalšího zataženého špinavého dne, který mě čeká a ráno vstanu unavenější než jsem šel spát. Není se čemu divit když zhasínám v 0.30, že.
Dnes byla Ella na očkování. Má s jehlami takové zkušenosti, chudáček, a přitom byla úplně v pohodě. Fakt si domů asi nakoupíme bílé pláště a když bude nejhůř tak si je prostě oblečem a bude. Přikládám nějaké záběry "z pod stromečku ". Ella dostala chodítko. Hrací pultík jí byl hned odebrán :-). Taky dostala hopsadlo - všimněte si prosím mojí pravé dlaně - no nebudu napínat, mám v ní nablinkáno. Sklenička, které se dívá na dno je samozřejmě prázdná - jsme úzkostliví rodiče, jen ji okusuje jako všechno kolem.