Květen 2008

ROHLÍCI

30. května 2008 v 9:02 | MirT
Překvápko jako "bitch"! Článek o rohlíkách jsem si nevymazal sám. Asi to bylo "Hnutí za zachování gumovýho rohlíku". Kdo však sledoval anketu, tak ví, že na celé čárce zvítězil rohlík propečený. Tedy ten z webu pekárny. Možná vadilo to logo, tak jsem jej dal "do pryče". Připomínám, že produkty na snímcích byly a jsou od stejné pekárny resp. "sušárny". Vzhledem k tomu, že venku svítí slunce, mohly by se zmíněné rohlíky připéci víc.
Křupavý rohlík můžete nadále podporovat. Stačí kliknout na "Přidat komentář" a hlasovat.

VÝROBA KRÝGLŮ

18. května 2008 v 23:15
Snad více než před měsícem přišel Boris s nápadem vypískovat si před 1. J.J. na krýgly značky našich motorek. Nadšeně jsem souhlasil, Boris odněkud přitáhl půllitry a dodal loga ve formátu JPEG. Aby se daly motivy vyřezat ze samolepky na plotru - a vytvořit tak pískovací šablonu, bylo třeba udělat z jepegů vektory. Je to zdlouhavá práce, nechtělo se mi do toho, různě jsem tu práci odkládal. Jenže v souvislosti s 1. Jarní - Jaroní bylo třeba věc dokončit. Bylo by blbé pořádat bečku a ty krýgly tam nepokřtít. Takže jsem si v úterý v noci sedl k PC a během pár hodin vše připravil. Ve středu ráno jsem zavolal Borisovi, protože jsem nehodlal nést veškerou odpovědnost za grafické provedení sám a společně pak provedli pár úprav. Pak zbývalo jen vyřezat šablonky na plotru, vyseparovat, odmastit sklo, nalepit motivy, zbytek plochy důkladně oblepit krepovou páskou, domluvit s Ivošem pískování. Všechno klaplo, naložili jsme sklo do přepravky odvezli do Bruntálu a Ivo všechno na počkání vypískoval.
Tomáš, Boris a já jsme celé operaci obětovali celý den. Ivo pak naše dílo zdárně dokončil. Na obrázcích ve spodní řadě jsou vyskládány - zleva Yamahy, uprostřed Hondy a úplně vpravo zbytek světa. Asi to nebude vidět.
Příští článek bude o samotné 1. J.J. už to tu týden dlužím.

Vše nejlepší Denisovi

8. května 2008 v 14:25
... vykračuji si takhle kolem osmé večer na pivo. Je krásný jarní večer. Samí ptáci, vůně, květy ... na balkóně pokuřuje Denisův strejda: "Nazdar Kožka, jak se vede? Jestlipak víš, že Denis má v pátek 40, vlastně nevím, počkej, ještě dám dva prásky a podívám se do kalendáře (prásk, prásk) ..., jo v pátek!" Koukáme na sebe, usmíváme se (strejda na pivu už zřejmě byl :) ... přichází Tomáš a Konvajz, odcházíme: "Díky, nashle ..."
Tak Denisi! ... všechno nejlepší k těm čtyřiceti! V pátek máme u Jaroně bečku, v sobotu 1. Jarní Jaroní vyjížďku a večer pokračujeme v pivapití, takže důkladně připijeme na tvé zdraví!
TOPlist

Faja naposled

5. května 2008 v 13:38
Před pár týdny tu byl Ivan. Dali jsme si s ním a s Rudou sraz na oběd v Krásných Loučkách a domluvili návštěvu u nemocného "Arnošta". Když jsme vyšli ven na parkoviště, potkali jsme se s Mirou. "Soudružsky" si s každým potřepal rukou, samý úsměv. Na prstě točil klíčema na šňůře a zval Ivana na návštěvu k sobě do garáže na kus řeči a pochlubit se. Pak mu ty klíče vyletěly a spadly pod auto :) ... Tento víkend na závodech v Náměšti při nehodě zemřel. Před několika lety jsme na závodech do vrchu, právě v Náměšti, byli společně - tehdy nejel. Byl to tehdy hezký závodnický výlet, bylo teplo, slunce svítilo ...
... autíčko na obrázku pochází z vizitek, které jsem kdysi dávno pro Racing team tiskl. Tehdy byli kamarádi součástí týmu, byla to úžasná, hektická doba! Starým průšvihům se dodnes smějeme, na to špatné jsme už zapomněli.