Duben 2009

Pravidla vyjížďky

13. dubna 2009 v 21:50 | MirT
Včera jsem dostal opět za uši, že jsem nehlásil vyjížďku, a že se tvoří různé dvojice a menší skupinky co "trhají partu". Důvody proč tomu tak je, není třeba vypisovat a nevidím na tom celkem nic špatného. Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Na druhou stranu, viděl jsem psa šukat kočku, takže všechno jde když se chce :). Chci jen vypustit do naší malé komunity několik "pravidel", kterými se budu snažit já osobně řídit a pokud konkrétně mne budete chtít na svou vyjížďku zvát tak si na následující řádky vzpomeňte! Hodněkrát jsem vědomě použil specielně slovo "musí". Budete-li chtít připojit k seznamu něco důležitého, dejte mi vědět, zamyslím, se nad tím a možná to připojím :-).

1. Ten kdo vyhlašuje společnou vyjížďku, sdělí připravenou trasu, čas odjezdu a návratu. Podle toho se prostě pozvaní rozhodnou zda se přidají, či ne a neprudí ostatní během vyjížďky!

2. Na svou vyjížďku zvi buď jen lidi, které chceš sebou, nebo musíš být ochoten akceptovat rychlost toho nejpomalejšího, nebo být připraven bez "emočně podbarvených" hlášek aplikovat tradiční řešení problému s pomalejšími jezdci. Nikoho nenuť jet rychle.

3. Pokud chtějí pozvaní přizvat další "své" lidi na motorce musí se nad tím trochu zamyslet např. 3ks R1 + 100kg bratranec na Chunlanu se spolujezdcem ??? - tohle je silná káva

4. Seznam znovu ty co se dostaví na místo odjezdu s trasou a cílem. Dohodni, zda se pojede ve skupině nebo rychlejší napřed a bude se na klíčových místech čekat.

5. Dostavit se k odjezdu více než o 15 min později je zločin :) ! ... (nečestné a nesportovní :)
zvláště pokud se chystáš ještě tankovat, foukat gumy, napínat a mazat řetěz, koupit si a jíst bagetu či jinak pokoušet trpělivost kamarádů ... :)

6. Kdo si to během jízdy náhodou rozmyslí a chce se odpojit, řekne to alespoň někomu z kolegů.
Nejlépe tomu před sebou. Rozhodně nemizí jen tak!

7. Pořadatel i účastníci vyjížďky si musí uvědomit jak je nám všem volný čas drahý a tolerovat se navzájem když už jsme se rozhodli jet společně! K vyjíždě se prostě přidat jen pokud jsme ochotni a připraveni akceptovat ostatní. I později pak trochu kroťme svoji "upřímnost" a zvažujme komu co řekneme a jak. Říká se tomu empatie - ten co mluví "váží slova", ten co naslouchá "nechytá za slovo". Všichni máme své mouchy! Kdo si myslí, že nemá, bude se neprodleně hlásit u svého psychoterapeuta!

8. Tradiční pravidla skupinové jízdy a bezpečné jízdy nechť si každý připomene sám stejně jako pravidla první pomoci! Nenasírejte se, že jste nebyli pozváni pokud jste "100kg bratranec na Chunlanu se spolujezdcem" - k vyjížďce tří R1. Naopak pokud jste "bratranec" klidně pozvětě 3x R1, ale nenasírejte se, že se nepřidají. Pokud jste pozváni važte si toho - někdo o vás stojí i s vašimi chybami a pro tentokrát se jimi nemusíte trápit! Užijte si pohodovou vyjížďku s přáteli.

Závěrem:
Život může být neuvěřitelně krátký, jaký si ho uděláme takový ho budeme mít, jak si usteleme tak si lehneme, jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá, kdo jinému jámu jámu sám do ní sám, kdo po tobě kamenem - tak uteč, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... až si na to zvykneš ..., nepokradeš, nepožádáš ... :)))