Září 2009

Prodáno! - výfuk na Virago 535

2. září 2009 v 21:06 | MirT
Čirou náhodou jsem včera zabrousil mezi starší články a s hrůzou uviděl, kolik lidí o ty trubky mělo zájem. Takže jsem to prověřil. Výfuk je teda prodaný, právě jednomu z těch odkazů. Tímto se zároveň omlouvám, že jsem na dotazy nijak nereagoval.

70 let

1. září 2009 v 21:56 | MirT
... od zahájení 2. světové války. Nedávno jsem večer na čt2 sledoval pořad o pohraničním opevnění a jeho úloze. Docela jsem se poučil o nových souvislostech. Něco mě i překvapilo. Třeba zrovna taková "maličkost" - obavy ČS republiky z možného obvinění z vyprovokování konfliktu (obranou státu) - co by jsme prý chtěli vždyť naši spojenci Anglie a Francie nám vyjednali s Hitlerem menší územní ústupky než požadoval ... mazec! Říkal jsem si - dnes se svět snad na celou věc bude dívat jinak. Válka nakonec začala útokem německého křižníku na polskou základnu Westerplate a co slyším z jiného zpravodajského pořadu z tv? Putin "jinými slovy", "nepřímo" obvinil Polsko ze zahájení 2. světové války! Poláci čekali u památníku formální omluvu za Katyň a napadení Polska na začátku války a vyslechli si tohle. Zlatým hřebíkem projevu bylo, že na Katyň je třeba se dívat jiným pohledem - předválečné Polsko prý jednalo s Německem o napadení a zničení Sovětského svazu ...
Po válce se u jedné z našich dělostřeleckých tvrzí sešli členové posádky. Jeden řekl: "Ano, byli jsme připraveni bránit republiku, zemřít ..., ale když přišel rozkaz stáhnout se - oddychli jsme si!" A tomu se dá věřit určitě.