Únor 2010

Odkud se ten smrad ...

18. února 2010 v 21:13 | MirT
... bere? Říkali jsme si už dobře týden, kdykoliv jsme pro něco šli do komory (či jak tomu říkáte v sídlištním bytě). Několikrát jsem se tam vypravil definitivně odhalit zdroj, leč marně. Zjistili jsme to až dnes. Potřebovali jsme vysát koberec v kanceláři a tak jsme naložili domácí vysavač do auta. Sotva jsme nasedli podívali jsme se s Jitkou na sebe a začali zkoumat podrážky ... teď na chvíli odbočím - proč pejskaři kurva práce neodklízejí ty hovna když napadne sníh !? Podrážky to ale nebyly. Když Jitka spustila vysavač, vyvalila se z něj jen nepopsatelně smradlavá pěna přímo na nový koberec. Když jsme smraďocha sbalili, vyteklo to svinstvo ještě do tašky a na koberec v autě a trochu ukáplo ve výtahu a na rohožku a v předsíni ... Doma se k nasátí vody nikdo nepřiznal. Nějak jsme to vymyli a teď to dosmrďává na balkóně. Zážitek fakt silný - silně nechutný, proto je to tady :) Jitka tvrdí, že jí smrdí ruce ještě teď. Jsem nakloněn tomu věřit.

... a pejskaři co neuklízíte - kéž by jste při večerním venčení šlápli do každého lejna co jich jen na vašem okruhu leží a do posledního spadli! Nebo raději ne, nejspíš určitě patříte k tomu typu co by si očistil boty o sousedovu rohožku ... Ty jo, dokonce jsem na sněhu viděl pohozené sebrané hovno v pytlíku - tak tomu už fakt nerozumím.

10. Úmor, Střeďa, modrý portugalec

10. února 2010 v 23:38 | MirT
1. Navrhuji přejmenovat únor na úmor.
2. Začínám psát tento článek podruhé, protože jsem měl obavy, že se "to" nějak šprajcne a text zmizí takže jsem dole začal zapínat automatické ukládání a přitom mi jako řádný kus textu šel do pryč. Fakt jsem na to nic neřek a začal znovu ... né dělám si srandu ... kurvoval jsem jak sviňa. Ale zpátky, je tu můj tý-deník . Minulý týden jsem teda byl hej jako v knihovně a nic mě neoslovilo. Jo to se mi někdy stává. Tak jsem si vypůjčil jen časopis Reflex. Uvnitř brutální Šibíkovo fotky z Haiti - jen fotoreportáž s popiskama. Ne že bych se vyžíval v takových obrázcích, ale ten chlap to prostě umí. Taky je tam rozhovor Vodráčkové a Kubišové a proč mají spor - ve zkratce, Vondráčková chtěla rozjet šňůru s Golden kids (V., K., Neckář), Kubiška jí řekla, že jako snad a pak jí došlo, že to s Václavem nedají a M. Michal se nasral, páč asi podnikli ňáký ty kroky a tak, aby se to dalo do pohybu a ... a tak asi přišli vo prachy. Helena prostě je rozjetá a v kondici a kapku nechápe, že ti dva to tak prostě nemají. Pak jsem se dočet o nějakých politických kauzách jak se Topolánek jakože domluvil s Kalouskem, jak příznačné příjmení, že založí další stranu a pustí tak trochu voličskou žilou lidovcům, ČSSD ... Kalous se však drobet vymknul modré kontrole a zvýšil tak svou cenu. Prostě hnusík. Další volby, pokus o ně, budou nejspíš opět vyhozený prachy. Cestou do Opavy pro matroš, jsem se dočetl, že Paroubek bojuje za naše důchody - na bilboardu. No, on se o něj asi bát nemusí. Jo, byly tam i nějaké další zajímavé články. Reflex je většinou dobrý čtení. Jo teď si vzpomínám - byl tam rozhovor s přítelem vražedkyně. Týpek žil se ženskou, celkem pohodový vztah. Občas zmizela a přišla s prachama. žilo se v klídku dál a on si pochvaloval jak mají hezký vyrovnaný vztah dokud mu jednoho dne nezabušili na dveře policajti, že ta jeho ženská s kámoškou ubodali chlápka a pak mu ještě skoro uřízli hlavu. Pak zjistil, že kámoška tý jeho ženský mu občas vybílila chalupu a pak se s ní - s tou jeho o lup podělila. Nakonec mu z basy napsala co a jak má udělat a zařídit a ať jí pošle papír, obálky a známky ... což borec promptně vykonal. Už si nepamatuju jak se ten článek jmenoval, ale asi nějak jako "Víte s kým žijete?"

Běhěm včerejška se mi nakupila spousta pracovních úkolů. Ne nějaké zásadní pekla, ale spousta drobností. Nechal jsem to vyhnít až do večera ... a pak se mi při exportu z Corel Draw změnili barvy a do 01.30 jsem se s tím otravoval. Ráno jsem se pak zase probudil s tvrdýma očima, nasraný. Přes den se to ale nějak vybralo a udělal jsem (překvapivě) všechno co bylo třeba. Když se setmělo šel jsem se podívat na pole za koleje jestli by šlo běžkovat za tmy. Jo, nejspíš by to šlo, kdyby to měl člověk zažito, ale na běžkách jsem nestál 2 roky a Tomáš ví jak se bojím spadnout - resp. jak zatraceně nerad padám. Prostě jsem magla, ale cítím, že pro kondici je třeba konečně něco udělat. Zkontroloval jsem ve sklepě jak jsou na tom ty běžky a zbytek pofidérní výbavy a rozhodl se, že si přivstanu ráno. Možná :).

Včera jsem byl vrátit ten Reflex a poptával Garyho Snydera (beatnik, který hodně inspiroval Kerouaca). Snyder bohužel nedosáhl Kerouacovo popularity - díky tomu asi ještě žije (minulý rok s ním byl rozhovor právě v Reflexu, docela arogantní chlápek, ale možná to tak jen vyznělo, určitě bych si s ním rozuměl :) ... no prostě ho neměli. Tak jsem si vypůjčil časopis Motocykl - nějaké letní číslo - jen kvůli dvěma listům o Ducati 750 SS z roku 1974 - pro mě nejkrásnější stroj na světě. Když už jsem ten časák měl v ruce tak jsem ho proslistoval a přečetl si i o novém XJ600. Mé hodnocení je prosté - kouzlo vzduchem chlazeného XJ600 je pryč a jeho nástupce mi splývá se zbytkem produkce. Jsem rád, že jsem s SVčkem urval poslední "kulatou" motorku před nástupem tvarů hranatých a "šípoidních", výhradně vodou chlazených a technikou nacpaných motorů a neúčelných designů tvořených jen pro design samotný.

Páč mi bylo jasné že, s jedním časopisem budu hotov 1-2 a neměl jsem moc času, popadl jsem opět Kerouaca, 2kusy, z "Osamělýho poutníka" si vychutnám ještě dnes večer povídku "Železniční zem" a pak mi nějakou dobu vydrží než přeskáču "Anděly zoufalství". Sakra, u toho poutníka vždycky zapomenu na tzv. "spontánní psaní" bez teček za větami ... ale zase si zvyknu. Vždycky mám chuť to přepsat :). Ten Kerouac byl divnej chlap ... pokud by ho někdo chtěl číst, začněte jeho "Dharmovými tuláky", ti se čtou dobře a je to útlá knížečka akorát do malýho báglu.

Tak zas někdy ...Avatar?

6. února 2010 v 17:10 | MirT
DNA, ... včera jsme ho viděl - bohužel jen na monitoru :) v kině to musela být pecka! Nádherný svět, ty rostliny, tvorové, ten nápad s propojením všeho s jakýmsi vyšším principem! Líbily se mi ty jejich očiska :) Taky by se mi líbilo lítat na těch dračích ještěrkách, šplhat do výšek, pak shora skákat na ohromné listy (ale jako ta pandorská kočka, ne jako ten hrdina - tomu to zrovna nešlo :). Bylo vidět jak to chodí když nějaký národ má náhodou nějakou potřebnou surovinu. Buď se v onom národu najde vykuk, který to "něco" prodá nebo se onen národ prostě zlikviduje. Úzká paralela s indiány ...

Středa 3.2.10

3. února 2010 v 23:52 | MirT
... takový deníkový, deníkovitý zápis. Ráno jsem měl strach, že bude kocovina. Vypil jsem včera dost vína, po dni mi to udělalo dobře a měl jsem pocit, že je to třeba vylepšit, takže jsem si nalil bratrovo jeřabinové, ukrutně sladké, a tu ukrutnou sladkost jsem ředil Starou mysliveckou (Myslivcem). No byl jsem na plech :) ... kocka však nebyla. Dobré víno ten můj bratr tvoří, je to šikula. Docela jsem během dne i pracoval, takže mám z této středy dobrý pocit. Odpoledne jsem měl ještě důležitou pracovní schůzku, takže jsem se různě holil, čistil si zubiska, kapal kapky do vočí. Po návratu jsem čmuchal na netu, hlavně na stránkách www.suzukisv.cz kde jsem se včera v opilosti projevoval a teď jsem sklízel reakce. Dojedl jsem zbytek oběda, umyl nádobí, nachystal pití pro Ellu na noc, umyl vanu, znovu čmuchal na netu, chvíli si hrál s Ellou ve vaně (ona "v" já mimo :) přečetl pohádku O Smolíčkovi, kterou má ráda (trojhlasně - jelen Zlaté parohy, Smolíček, Jeskyňky ... Jeskyňky seschlé jako hříbky s pařátkama) ... pak jsem zase čenichal na netu po svých motorkových - youtube Guzzi café, Norton comando ... http://www.wrenchmonkees.com/index.html ... dojíždím zbytek bratrovo jeřabinového s Myslivcem, chutná to jako Manhatan (Martini + Whiskey). Sklenka je prázdá, opět na plech, sprcha, zubiska, Irving - Svobodu medvědům a spát.