Leden 2011

To mi udělalo dobře

27. ledna 2011 v 17:57 | MirT
Pro ty, kterým jsem to nevnutil přímo mejlem:) ... příjemné video s jízdou a o tom kolik práce za tím stojí, aby z něj ta pohoda sálala, je tak trochu vidět v tom druhém.

Přes celý monitor (klik na ty malé šipečky vedle modrých písmen HD na lište), zvuk zapnout ... http://vimeo.com/18713991 a tady http://vimeo.com/18012156 a tady je fotoblog těch týpků http://ridingseptember.blogspot.com/ doporučuju prolézt i ty odkazy na pravé straně (klik na logo) zejména dole "hysteričtí lidé" mě pobavili :)

Vrátila se, mrcha ... i se sněhem

25. ledna 2011 v 23:20 | MirT
No jo, je pořád ještě leden. Nicméně auto jsem zákazníkovi nalepil, bannery namontoval. Radkovi tímto děkuji za spolupráci. Byla to však šichta. V hale zima jako v morně, montování vysoko, spousta chození, přecházení a žebříků nahorudolů. Betonové zdi tvrdé jak bunkr. Příklepovka to jen tak šmidlala. Chlapík co se stará o motokáry naštěstí měl vrtací kladivo. Spasitel. Teď mě čeká spousta grafiky. Žádné zrání nápadu, vše musí být brzo. Dnes jsem byl na kontrole u očního po 25ti letech. Kupodivu vše v pořádku, dokonce mi paní doktorka chtěla dát slabší brýle. Nakonec jsem si tam koupil alespoň oční kapky :)

Plachetnici zatím, zdá se, Boris pustil z hlavy. Stejně tento nápad Jitka zdusila hned v zárodku. Ivošovo iXeSo také padlo. Pro mne. Vlastně je to úplně jinak. Ivoše tak chytlo, když se mu jej podařilo zprovoznit, že se rozhodl si jej ponechat a pustit jinou mašinu ze své kolekce. Nedivím se. Na tachu má 47tisíc km a podle zvuku motoru to bude s nejvyšší pravděpodobností  údaj pravdivý. Včera s Borisem svolali "sound sesion" a šli jsme si poslechnout ten tříválcový koncert. V mrazivé garáži se tomu moc nechtělo, ale nakonec se to poctivě, po chlapsky - kickpákou podařilo probudit k životu. Ty jo, nakopávat sedumpade je opravdový sportovní výkon.

Na 8negro blogu změna záhlaví. Vypadá to úplně debilně. Sotva se překlikneš přes hlášku, otevře se tam divně obgumovaná fotka nezajímavé holky na Triumphu přes celou obrazovku. S touto změnou jako by šel do kytek i obsah. Teďkonc chodím sem http://www.theslowestblog.com/ nejsem (už dávno) sice fandou chopperů a bobberů, ale na pohled je to zajímavá "práce s kovem", holky jsou tu ještě nahatější než na 8negro a je tu rubrika snídaně, což je ještě lepší než ty holky :). Třeba ta dvě volská oka a od pohledu křupavá sssslaninka, opečený tousty a velký kafe, mmmm  ...

Nejsilnější zážitek od začátku týdne - v pondělí jsem byl v Opavě pro materiál. Při návratu nad Krnovem, na obloze "zela" nádherná letně modrá díra. Byla tak modrá a tak zela, že jsem si vážně pohrával s myšlenkou zastavit a čumět do ní dokud nepadnu na záda, abych si jí řádně užil. Tak jsem si jí alespoň vyfotil mobilem, za jízdy. Možná, až dnes půjdu spát a budu si chystat budík na mobilu, budu do ní zírat až z toho usnu. Závěrem pozdrav pro Freeetku a ostatní asi tři lidi co to tu po mně ještě občas čtou ... :)


Malé jaro 2

17. ledna 2011 v 9:26 | MirT
Malé jaro zatím úspěšně pokračuje. Déšť téměř smyl lejna malých psů. Hromady velkých odolávají. Mne zmohla nějaká viróza, takže místo plánovaných tří aut k lepení jsem zvládl jen dvě, třetí naštěstí nedorazilo. Montáž bannerů byla odložena. U očního jsme s Ellou byli. Ke krátkozrakosti má podle slov lékařky dispozice, zatím ale dobrý. Probíhalo to následovně. Sestřička jí dělala základní vyšetření zraku s pomocí karet velikosti A5 s černými siluetami koníka, domečku, kačenky ... poslední obrázek byl kruh o velikosti prstýnku. Stejný obrazec, podstatně větší, Ella označila jako kolečko. U "prstýnku" se zarazila, nastala dlouhá pauza. Říkal jsem si, tak a je to tady. Budou brýlečky. Pak z Elly vypadlo "kroužek" ... dlouhá pauza tedy vznikla touhou po přesnosti :))). Zasmál jsem se tomu. I Natalka, kterou paní doktorka vyšetřovala ve vedlejší místnosti. Další zábavný okamžik nastal, když se Elle paní doktorka snažila posvítit do očí. Není to nic příjemného a Ella neustále zavírala oči. Paní doktorka si tedy přizvala na pomoc Natalku, s tím, že Ellu vždycky vyzvala "Ellinko, podívej se jestli za mnou ještě stojí ... ééé, tvoje sestřička", stále totiž zapomínala Natalčino jméno. Ella vždy jen mrkla a pokývala, že jako Natalka za ní pořád stojí :). No nakonec to nějak dopadlo a doktorka konstatovala to co jsem nahoře napsal o těch rodinných dispozicích.

Jitka teď pracuje i o víkendu. Při její výkonnosti toho musí mít opravdu hodně. Opravdu má. Moje pracovní víkendy jsou většinou způsobeny mou malou výkonností přes týden :). Ellis byla v něděli u "TetyMarkety", takže jsme měli s Natalkou pohodu až do večera. Dokonce jsem si odpoledne stihl dát malou procházku k soutoku. Voda valící se přes malý splav vypadala jako gel.


Úspěšně jsem se prokašlal k pondělku. Dnes bych měl, pokud přijede, lepit reklamu na třetí auto a zítra teda ty bannery. Venku svítí slunce, asi bude docela hezký den. Přimlouvám se za to, aby se zima nevrátila.

Malé jaro

9. ledna 2011 v 20:45 | MirT
A máme tu malé jaro. Sníh zmizel z chodníků a obnažil chodníky plné psích hoven. Zázrak do některého nešlápnout. V pátek na pivu mi Boris nasadil brouka s podílem na sedmimetrové plachetnici, dneska Ivo s motorkou youngtimerem, který zítra přiveze. Na ulici jsem dnes potkal dva statečné na mašinách. Zítra nakupuju spoustu různého spojovacího materiálu pro montáž reklamních bannerů. Pozítří bychom to měli s Radovanem montovat, do toho mám lepit nějaká auta a ve čtvrtek s Ellou k očnímu ...

Zatmění, cédéčko, pomeranče a čtyři dvojky

4. ledna 2011 v 23:11 | MirT
Seděl jsem si ráno v obýváku u počítače, přehraboval se v papírech a chystal se tvrdě pracovat. Venku se pomalu stmívalo, zvoní telefon. Bratr: "Čau bráška, díváš se na zatmění? Vem si na to sklíčko ze svářečské kukly!" ... jako by naše domácnost běžně obsahovala svářečské kukly a podobné potřeby pro pozorování jevů na obloze :). Týpek v televizi radil kus starého osvíceného filmu, cheche, to už bych snad spíš našel tu svářečskou kuklu v komoře. Další rada zněla cédéčko! Vyšťoural jsem nějaké bez potisku a ... byl jsem připraven! Slunce s kolegou z noční šichty - měsícem se bohužel nehodlaly vyloupnout nad panelák, takže jsem vyrazil za koleje. Venku jsem zjistil, že jsem asi tu nejlepší podívanou drobet zmeškal. Sluníčko si vesele šajnilo a odráželo od sněhu jakoby nic, až zrak přecházel. Vytáhl jsem tedy připravené CD a koukám na ten zázrak nahoře. Měl jsem si vzít asi víc potištěné, v té záři chvíli trvalo než jsem uviděl poslední zbytek ustupujícího měsíce. Takže jsem to kolečko strčil zpátky do kapsy a od té chvíle jsem viděl všude kolem pomeranče :). Blbec. Kdo by to býval byl řekl, že ...
Vrátil jsem se raději do tepla, k počítači, do vyhledavače zadal "zatmění" a podíval se na fotky.
Další zatmění bude naštěstí v noci, tedy zatmění měsíce :) 15. června.

... k těm čtyřem dvojkám z nadpisu. Patří na registrační značku služebního černobílého mercedesu, který se proslavil v posledních dnech svou činností na D1. Vyslechl jsem obhajobu řidiče v tv http://www.novinky.cz/krimi/221337-statni-zastupce-zrusil-stihani-agresivniho-ridice-z-d1.html. Ať to bylo jak chce, je to celé typicky české :) V každém případě i když toho člověka exemplárně potrestají, platí moje oblíbené - "Mrtvého ocelota nedojmeš tím, že mu ukážeš jiného mrtvého ocelota!" Policajti prostě musí jezdit tam a zpátky a "vychovávat" a tím pádem pomáhat a chránit :) padni komu padni. Tvrdě, korektně. Bohužel, většina jich slouží z pohnutek, řekněme "lidsky prostých", vyšší ideály v tom nehledej, nenajdeš. Když jsme se letos na motorkách vraceli z Alp v levém pruhu na dálnici běžně jela kolona aut, žádné gesta, blikání, nedejbože troubení!

A ještě něco, nedávno jsem poslouchal v rádiu bajku, příběhem nebudu otravovat, ale poučení z ní plynoucí znělo - "Máš-li se dobře, buď tiše jako myš." Přeloženo - nechovej se jako idiot, neboť opravdu rozumným lidem nevadí čtyři dvojky na RZ, ani mercedes a peníze ..., ale to, jak se jejich majitel navenek projevuje, neboť každý má starosti a ti se čtyřmi dvojkami nejspíš o ty finanční méně. Entradas antiguas! 

8černá

3. ledna 2011 v 17:33 | MirT
... občas mrknu na oblíbenou stránku 8negro, téměř každý den přibyde něčí nový příspěvek, zajímavost,  motorka ve stylu café, stará závodní motorka, potetovaná holka, hot-rod auta, zajímavá fotka, zajímavý obrázek, netradiční foto celebrity, holka s cigárem, holka na kole, pin-up holka ... zkrátka inspirace a osvěžení oka pro šedý všední den. Dnes jsem se musel překliknout přes hlášku:

Takže pokud máte někdo pocit, že vás mravně naruší nějaká kérka, sem tam nějaký prso či stehno nebo odněkud bezelstně zkopírovaný obrázek, o který se s vámi chce nějaká dobrá duše podělit, tak tam nechoďte :)! Podmínky služby Bloger si můžete přečíst zde http://www.blogger.com/terms.g jinak "welocome to 8negro" http://www.8negro.com/ a dole pokračujte na starší příspěvky - "Entradas antiguas", zní to jako pozdrav!

Konec válení se

2. ledna 2011 v 18:57 | MirT
Ano,  vlastně jsem se celé svátky proválel. Včera jsem to ale nevydržel a večer zoufale vyrazil na Cvilín, ke kostelu. Abych v té náhlé aktivitě nebyl sám, přizval jsem k nočnímu výstupu Radovana. Nejspíš se cítil hodně podobně, takže byl za to rád a radovanoval se :) Vyšlápli jsme tu spoustu schodů, před námi, s nasvíceným kostelem na konci, v zádech zářící město. Vypadalo jako padlý obří vánoční strom. Vypadalo to vážně úžasně! Odtud jsme sešli kousek k rozhledně, na vyhlídku směrem na polskou stranu a Úvalno. Občas byl vidět záblesk zapomenuté a objevené rachejtle, přicházející oblačnost shora ozářená hvězdami , zespod zase do růžova světly civilizace. Byl to hezký pohled ...

Dnes jsem s holkama odstrojil stromek - Ella se na to těšila úplně stejně jako na zdobení. Po obědě jsem se v duchu svíjel v křeči přicházejících pracovních úkolů :) ... pustilo mě to až pozdě odpoledne. Dopřál jsem si tedy malou vycházku za koleje. Teplota kolem nuly způsobila, že vzduch vlhce voněl, až tak, že jsem si odpustil i cigaretku abych si to nekazil. Pomalu jsem došel až k soutoku. Zapadající sluníčko vytvořilo na obzoru příjemnou podívanou a po řece si elegantně pluly kachny, pěkně ve dvojicích, vždy kačer a kachnička ... Musím si vyjít častěji.

SATELITNÍ BLOK „F“

1. ledna 2011 v 22:15 | MirT
Když nás před lety komančové laskavě pustili do Polska, lámal jsem se smíchem nad neuvěřitelnými stavbařskými kreacemi, které tam byly k vidění, ale totálně mě odbouraly chomáče tv antén na okrajích střech, oken, balkonů. Pro každý byt, program, televizi alespoň jedna. Mazec ...

Po dvaceti letech, s koncem životnosti společné antény, obrůstají naše paneláky satelity jako choroše. Jasně, v dlouhodobé perspektivě to vychází levněji než nejlevnější kabelovka a na společný satelit je pozdě, protože někteří si se svými choroši pospíšili, tím pádem se do společného projektu již nezapojí. Naštěstí stačí maximálně jeden choroš na byt. Taky je možné, že budeli nás chtít kontaktovat mimozemská civilizace uslyší je náš blok jako první. To by bylo aby ne!