Únor 2011

Sakra práce do koláče!

23. února 2011 v 16:33 | MirT
Hnusný týden. Mrzne! Padá! - zrada! Motoru Pažouta z toho začal chcát olej na obvyklém místě. Než jsem dojel k Markovi byly pryč tři litry! Nový typ faktury od T-Mobile, údajně "nové a jednodušší vyúčtování"! Přibyl další papír + návod jak se v tom vyzat. Asi jim mrdá? Nebo se posrali v kině! Určitě jedna z těch dvou věcí. Kam ten svět spěje! Motory z plastu. Plastové stromy v lese? Faktura na 277,- Kč včetně DPH na čtyřech listech včetně návodu a ropu bámbu nadělil zemím které řídí lidi co se jmenují Muamar a ... "nosí černý brejle, bez toho to nejde". To tady zapálím, odjedu na konec světa, tam co je ten plot a ... "aj ten zapálím!" Halelujááá ... jaro!, jáááróóó. Kde kurva jsi!

Vyčištění světla SV_3

22. února 2011 v 16:41 | MirT
... tak jsem si lebedil, jak jsem ho krásně vyčistil! Strčil jsem do něj staré žárovky a provedl inspekci. Hm, dobré ale ještě tady trošku tu čočku by to chtělo vyleštit ... Narval jsem tam hadr a šudlal. Tak, teď to bude dokonalé. Nasadil jsem nové žárovky, zasvítil. Dopr, snaha o dokonalost mě zavedla doprdele! Čočka několikrát zvětšila nové šmouhy. Vytáhl jsem žárovku a položil na plastový blistr, ze kterého jsem ji vytáhl. V mžiku se připekla. Při jejím čištění jsem ji poškrábal ... takže jsem s ní střelil o zem a ještě na ni hupsnul. Kasa cink, kilo pryč. 4x nový hadr, vysávání chloupků ze speciálního hadru, který je pouštět nemá ale přes tu zasr čočku jsou to lana! Ve finále se mi podařilo vytvořit i pár drobných škrábanců - přes čočku brázdy jako kráva! Koupil jsem další žárovku, nasadil konektor ... lup, vyhřátá izolace konektoru praskla. Slepil jsem to. Smontoval. Co se ještě může stát než ho namontuju zpátky na motorku?

Garáže

22. února 2011 v 16:23 | MirT
... naše garáže :)

Benál

22. února 2011 v 15:19 | MirT
Tak na Novinkách čtu: "Kvůli Libyi (nebo Velké libyjské arabské lidové džamahíriji, chcete-li)  zřejmě zdraží i benzínky v Česku. Ceny pohonných hmot u českých benzínek půjdou zřejmě nahoru. Důvodem je rostoucí cena ropy ve světě kvůli nepokojům v Libyii. Ceny mohou vzrůst až o 50 haléřů, uvedl pro Novinky analytik Marek Hatlapatka ze společnosti Cyrrus ..."

... kurec, poslouchaj Hatlapatka, šak my v Krnově už máme zdraženo! V Opavě, Bruntále, Albrechticích je Natural 95 o cca 2,- Kč levnější. Až nám začne sezona budem z kopců vyřazovat a vypínat motory jako na hardybulách za starých časů :) 

Vyčištění světla SV

21. února 2011 v 0:18 | MirT
Nedávno jsem se zmiňoval o úspěšném vyčištění světla z eSVčka. Prostě jsem do něj nalil vodu se saponátem, protřepal a důkladně několikrát vypláchl čistou vodou s přídavkem leštidla do myčky na nádobí aby nezůstaly kapky na parabole, skle atd. Na první pohled se zdálo, že je úkol splněn. Když jsem v něm ale rožnul na zkoušku žárovky tak jsem se zděsil výsledku. Oplachovací prostředek do myčky nezafungoval 100%tně a navíc bylo jasné, že prostý výplach bez mechanického působení něčeho dalšího nestačí. Takže jsem se přidržel původního návodu z fóra a nastříhal dvě hrsti molitanu z houbiček na nádobí, nasypal do světlometu zalil malou dávkou saponátu - to aby se molitan nevznášel na hladině, ale nasál roztok a při třepání čistil. Následně dalo trochu práce vybrat všechny ty kousky zevnitř, ale s pomocí pinzety a hadice s vodu se to povedlo. Potom jsem to opět vypláchl vodou s leštidlem do myčky a destilovanou vodou. Setřepal jsem kapičky do jednoho místa reflektoru a hned nedočkavě udělal zkoušku se žárovkami, která tentokrát dopadla dobře. Po dlouhém vymýšlení a přemýšlení jsem nakonec koupil žárovky H1 Philips Premium +30% světla navíc po 100,-Kč/ks - lepší průměr. To zas bude mít Radek řečí :) ...


... a čeká nás obzvláště hnusný týden tak to vydržme, pak začne jaro.

Foxteriéři v kufru - speciál pro Luboše! :)

17. února 2011 v 21:01 | MirT
Dnes nad ránem se mi zdálo opět kupa nesmyslů. Zalíbil se však tento ...

Kdosi potřeboval převézt přesně 6 dospělých, živých, bílých (!) foxteriérů v topcase* na motorce (zadní kufr +- 35litrů) a měl na to takovou specialitu, takové kšírky ajko od batohu. Nechápal jsem funkci, tak mi to předvedl. Navlíkl prvnímu psíkovi kšírky, ten se smál s vyplazeným jazykem, pak najednou źźźt, zatáhl zip na předku kšírek a zapnul milého psíka do klubíčka velikosti poněkud kudrnatého klubka vlny. Zbývajících 5 bílých psíků - Čapkovských Dášenek, koukalo a smálo se s vyplazenými jazyky. Pobavilo mě to tak, že jsem se smál až jsem se vzbudil ...  :))))   

Úterý 15.

16. února 2011 v 12:05 | MirT
Přeložení toho "tureckého medu" na 16.30 je super. Ideální čas na procházku, takže jsem vyrazil. Jen tak jsem se potloukal po městě a nakukoval do výloh. Náměstí bylo téměř liduprázdné a ti co jsem potkal evidentně spěchali pryč odtud, do tepla svých domovů, jako by byl vyhlášen zákaz vycházení po 17.00. Jen mládež, zejména internátní, nemaje finančních prostředků a příslušného věku aby zapadla do putyk postávala, pokuřovala v hloučcích na svých oblíbených místech, než nastane čas jít do postelí. Čekání na jaro.

Večer bylo třeba se vyhnout dalšímu seriálu, šel jsem tedy uspat Ellu. Probíhá to tak, že čtu pohádku (někdy až 3ks). Nikdy neusne dokud čtu. Když ale zhasnu světlo, většinou sebou energicky hodí na pravý bok, krátce se zavrtí a v mžiku usne jako lusknutím prstů.

... ráno mi opět hlásila, že se jí zdálo o dvou kočkách. Já vím, říkám na to, o Chlupě a Pupě, že?
Neéé jmenovala se Micka ááá Picka!  :)))

Trochu vážněji:
Lékaři, zdá se si "vyodcházeli" svoje. Teď jsou na řadě policajti. Myslím, že ty můžeme nechat v klidu odejít, co říkáte? :) Na druhou stranu, jen ať chtějí tvrdě přidat všichni státní zaměstnanci. Proč by to měla ve veřejných zakázkách drze bez skrupulí rozkrást jen malá skupina lidí nahoře. Jen je mi líto těch ostatních, zaměstnanců soukromých firem a živnostníků. Ti to budou muset celé zatáhnout. Speciálně živnostníci budou totálně vyřízení v okamžiku, kdy nebudou schopni pracovat. Takže se milý státe nediv, že ti budeme odvádět jak jen to půjde nejmíň. Tak přísaháme! :)  

„Palubní deník“ :) 6. (minulý) týden

14. února 2011 v 21:03 | MirT
Pondělí:
... strašlivá prognóza 1000 a 1 díl turecké telenovely se nepotvrdila! :) Navíc byl krásný jarní únorový den, trochu mi to kazila spousta rozdělané práce, další přibyla. Večer jsem sledoval dokument "Válka v barvě" - 1. světová. Vždycky mě vyděsí ty počty mrtvých  "menší bitvička" 200 - 300 tisíc obětí ... jenom Rusko, než se jim armáda totálně rozložila a začala revoluce - skoro 3.000 000 lidí a to jenom ruská fronta! ... a to byla relativně pohyblivá fronta. Na západní ve Francii a v Turecku na Galipoli se vedla válka zákopová opotřebovávací.

Úterý:
Počasí opět jarní, nádhera. Potřeboval jsem dokončit lepení spousty cedulí, takže jsem prostě zůstal v dílně dokud nebylo hotovo. U toho jsem si stačil poslechnout četbu knihy od Scotta Frosta - Paměti agenta FBI, pokud ti to něco říká, věz, že jde o mladá léta agenta "Dejla Kůpra" ze seriálu Městečko Twin Peaks :). Jako malý relax jsem se pustil do čištění světla z eSVéčka. Radost mi bohužel trochu zkalilo, že uvnitř "nerozebiratelného" světlometu je něco kovového uvolněno, takže to budu muset rozberat, což se nemusí tak úplně dobře povést :( 

Ordinace v Růžové a po ní Šeherezáda za zády, když sedím doma u PC to je prostě mazec. Už ta hudba v té turecké mýdlovce mi působí takřka fyzickou bolest :) v Reflexu© napsali: "Mají tam bílé židle a hlavním nástrojem mučení hříšníků jsou dramatické pauzy, ještě dramatičtější pohledy a hudba, při jejímž poslechu máte dojem, že ukousnout si tři prsty na ruce, pokud někdo zaručí, že už nikdy nic podobného neuslyšíte, není zas až tak špatný nápad."... do toho Ella, vyspaná - přespaná od babičky poskakuje a trousí kuličky modelíny ... ještě chvíli pracuji na věcech do práce a pak hledám nějaké zkušenosti s tím světlem. Spát jdu až v 01.30 a slibuji si, že zítra určitě zalehnu ve 23.00. Hm, to si ale říkám každý den.

Středa:
Nad ránem jsem měl sen, že s nějakou diverzní skupinou,  za 2. světové cosi chystáme. Na sobě máme nějaké světle modré oblečení. Nějaké zmatené střílení, pak jsme schovaní na nějakém posedu a nakonec prcháme do prudkého kopce vykáceným lesem. Bláto, pařezy, klouže to, slyším štěkot a ... budík :). Lámu si hlavu co mi způsobilo takový sen. Přitom jsem myslel hlavně na to světlo? Dopoledne jsem neprozřetelně, dobrovolně navrhnul, že si nechám Ellu doma, protože se mi ji nechtělo vézt k babičce. Teď se mne tvrdě pokouší zapojit do svých her ...

Dopoledne jsem samozřejmě udělal prd. Pár restů jsem stihl dodělat "do Šeherezády". Právě to začalo:(, Natalka vyrazila do terénu, jinak to vypadá úplně stejně jako včera ... vlastně ne, Ellča nemá vytaženou polystyrenovou modelínu. Pro ty co to neznají - vypadá to jako když rozdrtíš polystyren na kuličky o průměru 2mm a každou obalíš do samolepkového lepidla. V domácnosti, kde se tato plastelína-modelína vyskytne, ji mají příslušníci této domácnosti rázem všude. Je to stejně protivné jako hračky co vydávají zvuk, jen jinak. Kdyby ta modelína ke všemu vydávala zvuk ... strašná představa! 

Čtvrtek:
Počasí nádherné, ale ochlazuje se. Natalka vstávala velmi brzo. Já také vstával poměrně brzo. Včera se mi podařilo jít spát před půlnocí! V tv byly až takové blbosti, že se to vypínalo lehce. Ella se kupodivu dobře vyspala, nebo spíš byla natěšená na školku. Hlásila mi, že se jí zdálo o dvou kočkách a prý se jmenovaly Chlupa a Pupa (což si dozajista pohotově vymyslela:) - asi jí zůstalo v hlavě přátelské plesknutí do hlavy, které jí tlapkou uštědřil babičky 12tiletý černý kocour Bobin. Určitě mu neubližovala, ale jak jí znám byla hlavou příliš blízko. Myslím, že ji kocourova reakce spíš urazila než bolela :) 

Dostal jsem obrázek. Tentokrát jde o krásnou, propracovanou kresbu. Výklad autora: "To je naše rodina a to ostatní jsou stopy okolo." 
... kdybys měl pocit, že těch postav je pět, tak je možné, že ta nejmenší je Rostin - rok mrtvé Natalčino morče.

Pátek:
Ráno počasí ještě stále ucházejí. Na únor. Chvíli jsem šmudlal nějakou grafiku do práce. Vlastně do oběda. Pak jsem do Opavy pro materiál a tisky na cedule. Odpoledne jsem byl přepaden Borisem - chtěl na plotru vyřezat šablonku pro nastříkání nápisu na sedlo z motorky. nakonec jsme to společnými silami udělali sakumprdum. Byla to zábava.  
Při této příležitosti mi Boris rozmluvil "rozpečení" reflektoru z eSVéčka. On totiž ten reflektor nový stojí 9.450,- Kč, což je přece jen pořádná darda na to kdyby náhodou něco nevyšlo. Ona často ta moudra co pouštějí "odborníci" na fórech o motorkách se nemusí zakládat na osobní zkušenosti. Taky se se mnou podělil  moudrost svojí ženy, a ta zní: "Snaha o dokonalost vede do prdele".  Krása! Večer jsem vyzvedl rodinku u Markéty, hodil je domů a ťapy, ťapy do hospody na pravidelnou páteční poradu, za přáteli a zábavou. Dal jsem si svůj oblíbený smažák, díky čemuž se následně vlezla jen 2 piva. S Radkem a Jardou jsme šli i domů pěšky - vzdušnou čarou 3km. Přišel jsem v 0.15 hodin. Pršelo, ale stále to bylo jaksi příjemně jarně. 

Sobota:
Probudilo mě fučení větru. Noční déšť se změnil v trochu sněhu. Silný vítr do oběda rozfoukal oblohu do modra, takže paráda. Pro druhé auto tedy půjdu procházkou. Jituš jede za kamarádkou, já s holkama pojedu k babičce a zbytek soboty budu mít pracovní. Na úterý vyrábím poměrně složitou ceduli s odklápěcími kolečky na pantech. Je na tom spousta drobných operací. Na stole se mi ještě válí to světlo z SV, zabývám se myšlenkou, že ho tedy alespoň propláchnu. Nevím zda tahle menší touha po menší dokonalosti nepovede stejně tam kam velká :)  

Neděle:
Ráno jsem holkám připravil kolektivní snídani "chlebové řízečky". Před obědem jsem si vyrazil na malou procházku, jen tak, kousek za koleje. Vzduch byl prostě jarní a nepohnul se ani lísteček. Možná proto bylo tak příjemně.  Následně jsem vytvořil oběd a pak na kole do práce. Nedalo mi to a nakonec jsem se ještě pustil do výplachu toho světlometu. Silný roztok saponátu a pak několikerý průplach s přidaným leštidlem do myčky na nádobí aby nezůstaly usazeniny z vody. Světlo zdá se býti jako nové! Teď jen vybrat pořádné žárovky. Čuměl jsem na nabídku do půlnoci. Nějak si nemůžu vybrat.

Krátká etuda o kole, motokole

11. února 2011 v 11:05 | MirT & © DNA
... aneb "chytnu, šlápnu, chytne, jedu", krátká hra pro pár zevlujících statistů a jednoho herce s kolem-motokolem na pozadí hospoda a lampa veřejného osvětlení vrhající svislý kužel světla do tmy ... chlap šlápne, ono to chytne, on jede a mizí bez světla ve tmě. Do noci se vytrácí nervózní zvuk motoru kolamotokola ...

P.S. Tohle jsem našel rozepsané v archivu. Nějak jsme tu scénku řešili s DNA po iXtém pivu :), mezi ostatními nesmysly co navymýšlíme v nějaké zvláštní souvislosti. Asi se mi to tehdy zalíbilo. Vlastně se mi to líbí pořád ...

Velmi krátce

7. února 2011 v 1:23 | MirT
Máme za sebou mrazivý týden. Útěchou mi bylo, že se občas objevilo slunce, neútěchou pro změnu to, že jsem dostal opět rýmu sotva ta předchozí odešla a navíc se mi podařilo nakazit Ellu, která nám dokáže v tomto stavu zpestřit život jak se patří, což udělala. Hned první noc s prvními příznaky,  se pěkně vztekala a ráno řekla Jitce doslova:"Tys vůbec nepochopila, že mně bolí v krku! Očekávala jsem tvou pomoc!" Od tříletého člověka je to prda co? :) První den musela do školky, oba jsme měli fofr. Druhý den jsem se nabídl dobrovolně na hlídačku. Pěkně jsem si naběhl. Připravoval jsem pro tisk 24 mutací etiket stavebních fólií a mebrán a do toho pekl rybu, dělal bramborovou kaši, vařil polévku a co pět minut utíral soplíka, co se táhnul Elle z nosu jako opratě :) Z domu jsem dva dny nevytáhl paty a poté jen v nejnutnějším případě! Naštěstí, zima si opět dala malou pauzu a darovala nám malé jaro. Snad abychom si v klidu mohli předat chřipku. Venku je +10°C čehož nadšenci jedné stopy využili jak se patří. U "Kaufu" jsem zahlédl dokonce BMW K1300. Koukal jsem jak je to malinký stroj. Jitka říkala, že na tom přijel vysoký týpek celý v kůži, takže zázrak ergonomie a techniky :) (do prdele s ní, s technikou, sofistikovanou). Jo, ještě maličkost k tomu Kauflandu. Pár metrů za turniketem se mi vždycky udělá blbě - tam jak jsou ty koše "všechno za 30" a trochu to přejde až u pečiva, když to obejdu a blížím se k pokladnám, už je to dobré. Nechápu co to tam mají za zónu :)  

Osobně jsem malé jaro využil k demontáži světla z eSVéčka. Kupodivu to šlo opravdu rychle. celou přední kapotáž jsem měl dole za čtvrt hoďky. Bylo moc příjemné dělat něco co mě baví. Po dlouhé pauze.
... ano, na obrázku je prdlačku vidět, že. ale když jsem si to už vyfotil :) Málem bych zapomněl co s tím světlem - pravá čočka je nějaká zaprášená v noci se s tím nedá jet, takže mám v úmyslu to vyčistit a pořídit nějaké echt žárovky.

Odpoledne jsme si udělali malou procházku, či vlastně projížďku, s rodinkou, na hřbitov. Stáhnout odtamtud vánoční doplňky. Kupodivu je nikdo neodnes, ani vítr. Bohužel tam bylo bahnivo, takže jsem vzdal obhlídku historických hrobek a spokojil se s prohlídkou vitríny s parte ... zemřel můj učitel češtiny ze základky, 89 let, čiperný chlapík, vitální až do konce, vášnivý cyklista ... a co mi svého času nasázel pum z větných rozborů a podobných blbin! Jojo, vždycky se na tej nekropoli useberu - odrazím od dna ... vykouklo odpolení slunce, v každé roční době v určitou odpolední hodinu, při určité oblačnosti předvede podívanou, která trvá jen pár minut a stojí za to. Tentokrát únorově nasvítilo vzdálený kopec v Polsku - 3. vyhlídku na Krnov (1. Cvilín, 2. Mohyla, ... nepočítám-li Ježník poskytující výhled ze stejného úhlu jako mohyla Petra Bezruče - dříve památník jakéhosi německého, silně nábožensky založeného, básníka ) suchá tráva pokrývající vrchol vypadala v tom světle jako písečná duna. Moc by se mi líbilo tam být. Musím se tam někdy při slunce západu vydat ...
 .. jinak v tom výměníku, co je také vidět na fotce (vpravo dole), v sobotu odpoledne nahrčel týpek, co ho neznám :), červené TéeLko (pro nevzdělané - dvouválec 1000ccm do "Vé") a nechal to burácet, dokud se nezahřálo. Znělo to jako blížící se letní bouřka za zavřeným oknem. Jasně, otevřel jsem si dveře na balkón ... a jako bonus nikdo z huličů pod námi nekouřil (naprosto vyjímečně!), takže jsme si navíc i hezky vyvětrali.

Abych nezapomněl! V Kaufu jsem neodolal a koupil 3D Reflex - "jako fakt zajímavý"! Nejdřív jsem si připadal jako blbec s těma barevnýma papírovýma brýlema ... paradoxně ty akty, kterými 3D Reflex hlavně propagovali, byly nejblbější. Byly tam zajímavější 3D fotky. Za 40,- K ale zábavná investice. Už se těším až to přinesu do hospody, v pátek :)

... taky jsem v sobotu vyčkal do půlnoci na francouzský western s Vincentem Casselem(Blueberry? ... nebo taknějak). Teda nevím, vypadalo to jako by se tvůrci totálně sjeli peyotlem a pak natočili úplně všechno, co na tripu viděli. Jako, občas nějaký ten kůň, kolt, pití šnapsu z lahve, nějaký indián, špinaví týpci co neznají slitování :) ... hlavně ale furt nějaká halucinace, mazec. Takže jsem teda mrkal na drát, ale vydržel jsem do konce.

Ale co nejhoršího! V neděli spustili jakousi telenovelu "1000 a 1 noc" a holky mě straší, že prý to má opravdu 1000 dílů a že to bude každý den a některý den snad i dva díly za sebou !!!

No, nakonec něco výživného - Ellina pohádka:
(... úklona zády k tv) "Byl jednou Jeníček a Važenka a ti házeli bílé kamínky. A když je ptáčci sezobali, tak byli doma." ... kdo to nepoznal, styď se, že neznáš tu "O perníkové chaloupce". Prostě jde o moderní, zkrácenou verzi. Není čas na zbytečné řeči :)))