Červen 2011

Linky na nádrž - ručně

24. června 2011 v 9:35 | 8negro
Koukněte jak elegantně se kreslí zlaté linky na nádrž. Jistá ruka, grif, správné tempo, správně dýchat - krása ...


... jinak včera jsem jel na Borisovo kafáči. Když to stojí, řízení jde ztuha. Start čtyřválce nakopávačkou 1 báseň. Výfuk Marving 4do1 s parádním zvukem, patina jako hrom. Příjemný zážitek.

Cesta zlých snů

22. června 2011 v 21:23 | MirT
Na schodišti D1 se zvětšil schod http://www.novinky.cz/domaci/237054-na-d1-vznikl-kvuli-teplu-na-vozovce-velky-schod-provoz-na-dalnici-byl-prerusen.html ... doporučuji hlášky v dikuzi :) I v našem městě malém, střediskovém sídlí firma opravující silnice a tvořící značení. Má krásnou novou budovu a ta auta před ní, až oko přechází :) ... tož ať si to chlapi užijou, no.

Vládní nápady

22. června 2011 v 9:00 | MirT
Dnes na novinkách čtu, že vláda uvažuje o tom, že najme odborníky aby lidem vysvětlili reformy http://www.novinky.cz/domaci/236935-vlada-najme-agentury-aby-lidem-vysvetlily-reformy.html ... nedávno i ke mně připutoval jakýsi elaborát - údajně od Tomia Okamury, který se týkal toho, že kdyby se nerozkrádaly prachy ve veřejných zakázkách, nesmyslných projektech a podobnými způsoby, nebylo by snad ani třeba některých reforem. Já bych to shrnul tak, že kdyby byl exemplárně potrestán každý papaláš, který měl co do činění s nějakým velkolepým průserem - minimálně třeba zabavením majetku, lidi by pak eventuelně i zkousli nějakou tu reformu. Aparát, jakýsi, pro tyto účely tu je. Prostě velké příjmy = velká odpovědnost. To by pak byli ve vládě úplně jiní lidé, než jsou tam dnes. Asi všichni mají totiž máslo na hlavě, každý na někoho něco ví a tak se prostě hraje furt dál a dál s kartami jaké jsou rozdány a jak jsou ukryty v rukávech :) A tak v tom všichni kličkujeme a děláme si potíže navzájem, nikdo nedělá nic pořádně a poctivě, jednoduše proto, že si to nemůže dovolit. A to se týká úplně všech. Ti nejvyšší, ve vládě, (někteří) kradou na nejvyšší úrovni a aby v tom mohli pokračovat, skrývá se to za různé vládní kroky, zákony, rozhodnutí, reformy - jejich "práci" ... ti co nekradou ví, že kolegové kradou, ale nemohou s tím nic dělat, neboť za těmi stojí skryty další postavy dalších velkých mocných zlodějů :). Podnikatelé i malí živnostníci pro změnu daňově unikají a snaží se svým zaměstnancům platit co nejméně. Zaměstnanci jsou pro změnu nespokojeni a tak nedělají svou práci na 100 %, nebo se snaží odnést si z práce něco, co jim to vynahradí. Zaměstnanci co jsou v odborech, státní zaměstnanci apod. stávkují, což je na jedné straně v pořádku, ale ...! Takže to máslo na hlavě máme vlastně úplně všichni :). Změna? Jo, každý by musel začít od sebe a mlčky neschvalovat co není správné. Nebát se a nekrást :). Kdo z nás má takovou absolutní morálku? Neznám takového člověka :)

Dokonalé to zkrátka nebude nikdy. Pokusme se alespoň trochu, dělat správné věci. Nebuďme úplně lhostejní k nesprávným věcem. Někdy, občas, od zítřka, jednou týdně ... :)

1. kázání

21. června 2011 v 8:35 | MIK27
Nový farář byl před svým prvním kázáním tak nervózní, že skoro ani
nemohl mluvit.Příští neděli, před druhým kázáním, se zeptal přítomného
arcibiskupa, co má dělat, aby se uvolnil. Ten poradil:"Kápněte si do vody trochu vodky, uvidíte, že po pár hltech budete trochu klidnější." Farář poslechl a skutečně, cítil se tak dobře,
žeby dokázal mluvit i ve vichřici. Po bohoslužbě se vrátil do sakristie, kde
našel lístek od arcibiskupa: Vážený Otče: Příště si nalijte vodku do vody,
ne vodu do vodky. V dalším připojuji pár poznámek, aby se neopakovalo
to, co jsem viděl na dnešní mši: Na okraj kalicha není nutné dávat kolečko
citrónu. Ty kabinky v boční lodi jsou zpovědnice, ne toalety. Snažte se
neopírat o obraz Panny Marie, a už vůbec ji nemusíte objímat a líbat.
Máme 10 přikázání, ne 12. Apoštolů bylo 12, ne 7, a žádný z nich nebyl
trpaslík. Našeho Pána Ježíše Krista a Jeho Apoštoly nenazýváme "JC&His Boys". Ježíš
Kristus byl pomazaný, nikoliv namazaný Svatému Kříži neříkáme "Velký
Téčko" David porazil Goliáše prakem a kamenem, není pravda, že by ho "dojebal",
ani mu nedal "lekci na kterou do smrti nezapomněl". Jidáše neoznačujeme za
"zkurveného zmrda". Svatého Otce se nesluší nazývat "Papa Ratzi". Bin
Ládin neměl prsty v Ježíšově smrti. Svěcená voda je na požehnání, nikoliv na
osvěžení zátylku. Nikdy se nemodlete vsedě na schodech před oltářem.
Hostie nejsou chipsy, tedy je nepřikusujeme k vínu, ale rozdáme věřícím. Věřící
vhazují příspěvky do pokladničky dobrovolně, nápis: "Vaše spropitné je
můj plat " je tedy na pokladničce zcela # zbytečný.Hříšníci půjdou do pekla,
ne do prdele. Při otčenáši je možno zvedat ruce k nebesům, ale ne se kývat
do vlny. Vaši iniciativu, aby si všichni přítomní zatancovali, hodnotím
kladně, ale dělat vláček po celém kostele, to nemusíte. DŮLEŽITÉ: Ten,
co seděl v koutě u oltáře, a o kterém jste tvrdil, žeto je "buzík v sukni"
a "transvestita bez mejkapu", to jsem byl já. Doufám, že do příští neděle tyto nedostatky napravíte. Jinak, na první kázání to bylo celkem dobré.
S pozdravem, Arcibiskup

Konec jednoho mostu a trati

20. června 2011 v 15:06 | převzato
Pro krnováky ... náhodou jsem narazil na fotky z rušení mostu, kdysi jsem o něm psal http://www.tady.cz/lepenkovejizdenky1/konecjednohomostu.htm a trati http://www.tady.cz/facko/glubcice.htm
pokračování http://www.multiweb.cz/hlubcice/default.htm ... zajímavé. Taky tam šikula má fotoreportáž ze zrušeného úseku Svobodné Heřmanice - Horní Benešov, pokud by to někoho zaujalo.

Krnovský holub

20. června 2011 v 15:04 | deník.cz
... zajímavost http://www.denik.cz/kratce_region/539648.html musím se po nich podívat.

Pohodička

20. června 2011 v 8:52 | 8negro

Staré mašiny

11. června 2011 v 21:27 | MirT
... pěkné detaily starých mašin s patinou http://wrenchmonkees.blogspot.com/ jen se občas někde něco přišmrncne a motorka se prodá jako nová. Pěkné jako košík koťátek :)

... u Borise za pár let :)

10. června 2011 v 11:50 | MirT


Markovi

9. června 2011 v 7:01 | MirT
... hledal jsem ti nějakého K. Kryla. V dnešní době maličkost. Pak jsem ten úlovek poslouchal, nakonec jsem si poslechl všechno. Měl jsem z některých skladeb husinu jak štamprdlata :). Silné texty a brutální kytara. Kolikrát jsme u ohně slyšeli Anděla, Morituri, Král a klaun, Neznámýho vojína, Bratříčku, Salome, Zkouška z dospělosti, Veličenstvo kat ...


Naše milé kontejnery

9. června 2011 v 7:00 | MirT
Asi mi chybí tolerance nebo co ... :) Máme před domem kontejnery - 3x na tříděný 1x velký ocelový na ostatní maras. Občas si někteří sousedé myslí, že jejich stará sedačka, nebo prasklý hajzlík se může ještě někomu hodit. Bohužel si to myslí někdy i pár týdnů. Možná si myslí, že řidič vyvážející odpad je silný chlapík, který je tu od toho aby to za ně vyřešil. Bohužel. Řidič by si uhnal kýlu a narostly by mu obrovské koule a musil by na operaci, kdyby musel vzepřít vše, co lidi ke kontejnerům na sídlišti odloží. Navíc to často ani dovnitř nevleze. Připomínám, že v našem báječném městě na severu máme 2 sběrné dvory, přičemž jeden je takřka na sídlišti!

Takové "kontajnéry" mohou labiláky mého typu prudit i jinak. Třeba tak, že sousedé s pytlíky odpadků či slídící kontajnéroví lovci a sběrači otevřou kovové dekly (4 malé popelnicové, 2 velké - poznám to podle zvuku) a nehledě na kvalitu nálezu či cokoliv jiného, s tím deklem prostě jebnou, třísknou, mrdnou ... jak chcete. Snad tím chtějí vyjádřit zklamání nad obsahem, nebo chtějí udělat ráznou tečku za svým svinstvem a možná ... možná to dělají pro radost z toho zvuku samotného - to bych dokázal akceptovat, nebo možná tím chtějí nasrat ostatní, kteří třeba ještě v 5.00 ráno drze spí když oni už musí za prací ...


Někdy je ale náš šedý ocelový kontejner plný, přeplněný a naditý ... připomíná tak ohromného krocana s nádivkou, kterého nám tu podstrčili nějací blázniví amíci na den díkuvzdání ... ano bývá to většinou v tomto čase, obvykle to přijde na štědrý večer :) ... to pak sousedé nenesou své pytlíky a jiný borčus zpátky, odloží jej vedle. Obloží milý kontejner jako by to byly pytlíky se střelným prachem a chystali se všechno to nepotřebné vyhodit do vzduchu. Je to další drobný vtípek na účet řidiče co to bude muset nějak zvládnout. Pokud se tedy ke kontejneru dostane. Často totiž sousedé zaparkují přímo před ním, no a co? To pak ten dobrý muž za volantem červeného Iveca v 7.00 troubí a troubí, dokud dotyčný soused, který mezitím zapomněl na to kde nechal večer stát svou káru, nekoukne z okna aby se podíval, který mamlas zase parkuje před kontejnerem :). Někdy seběhne v trenclích dolů přeparkovat a to si pak s naším řidičem vymění několik milých slov ... :)

Také tu máme trojici barevných menhirů na "tříděný". Modrý je v pohodě. Je totiž na papír. Papír s reklamami. Papír s obrázky krásných žen, módy, jídla, bulvární papír, rychlá auta, kartony od přístrojů ... papír je tichý. Papír je zkrátka v poho. Takový žlutý na PETky a zelený na sklo, to je jiná! Sousedé nevhazují lahve a nesešlapují petky v pravé poledne. Sousedé vhazují celé baterie lahví a sešlapují haldy petek když se doma nakupí a hlavně, HLAVNĚ, když mají cestu. Cestu mají když jdou brzo ráno do práce. Cestu mají, když jdou pozdě v noci nebo ještě lépe nad ránem vyprovodit návštěvu! To pak my ostatní víme, jak se měli dobře když ve dvě ráno přehluší kostela zvon šest tříštivých či protipancéřových do žlutého či zeleného. A pak, stále u kontejnerů, halasné rozloučení, ženský smích, pár (často i víc) slov u posledního cigára ... krátké troubnutí klaksonu nedočkavého řidiče, který se obětoval, pak několikero třísknutí dveřma - to když se to povede na poprve a neskřípne se ve dveřích kus kabátu, pak znovu troubnutí klaksonu na rozloučení při rozjezdu, pak znovu troubnutí klaksonu když auto míjí dokuřujícího hostitele po silnici souběžné s parkovištěm. Pak můžeme všichni sousedé jít, spát. Na chvílku. Za nedlouho půjdou na šichtu ti co to mají daleko a musejí opravdu brzo. Budou mít černý pytlíček s marasem a jebnou deklem ocelového šedivce? Nebo měli se ženou hezký večer a k tomu 2 lahvičky dobrého bílého v nevratných? Nebo snad už fakt není kam dát ty petky od Ondrášovky - nesešláplé k sakru zabírají tolik místa ... a ty, tato, nesešlapuj mi to v kuchyni, víš, že z toho vždy ještě něco vyteče a kdo má furt vytírat, pak se to lepí, ty to vytírat nebudeš ... Tato, sešlápni to venku! Někdy je někdo líný sundat víčko tak na to hupsne. To pak nejdříve PUFne, uzávěr odletí kamsi, no-a, pak to teprv zapraská ...

... jo a "kontajny" máme před domem i za domem :)

Radovanův sraz CBF

8. června 2011 v 20:00 | MirT
... zatím jsem dostal jen odkaz na video ze srazu. Náš hrdina je tam k vidění víckrát:

Naše sídlištní parkoviště

8. června 2011 v 7:00 | MirT
Asi mi chybí tolerance nebo co. Už jsem přestal kroutit hlavou nad auty na našem parkovišti, co pakují už celá na trávníku. Dělají to tak dlouho, že za obrubníkem je už pořádná prohlubeň. To je tím, že když zapršelo vytahala se hlína (tráva už je nějakou dobu mrtvá) v podobě bahna na asfalt. Často to vypadalo jako o řepné kampani. Pak to uschlo a vítr prach rozfoukal, což vypadalo pro změnu jako při vyorávce brambor. Ten vyježděný dolík za obrubníkem bude co nevidět tak hluboký, že už brzy někdo chytne spodkem nebo výfukem ...

Ano naše malé, střediskové :) parkoviště je prostě malé. Ano dalo by se poměrně jednoduše zvětšit, ale asi by to stálo nějaké peníze ... no, to jo, ale v tom případku nechápu, proč se 3x za rok na parkovišti objeví dvojice chlápků s vozítkem na stříkání dopravního značení a půl dne obtahuje čáry označující místa ke stání. Stejně na to večer všichni prdí a parkují jak to jen jde a to by jste se panečku divili, co všechno je možné!

... ale zpátky k trávníkovému parkování za obrubníkem. Spustili to nejspíš tělesně postižení. Když jsou totiž auta na stejné úrovni, špatně se jim nastupuje, zvlášť, když mají v rukou francouzské hole. Náš soused, hrozně vysoký, to tedy vyřešil tak, že prostě vjíždí až na trávník aby mohl otevřít dveře pohodlně dokořán. Netrvalo dlouho a tento způsob se zalíbil i jinak v postatě zdravým lidem, takže to vypadá jako soutěž v tom, kdo zaparkuje dál na trávník. Město tam před rokem (?) zasadilo pár akátů a postavilo jim z latí takovou dočasnou oporu. Dloho nevydržela. A ty akáty ... moment, podívám se ... jo jeden žije.Prcina je, že když prostě zaparkuju normálně, všichni na mne koukají, jako na idiota, kroutí hlavou a hudlají si cosi pod nos.. Pak se v noci budím, při každém třísknutí deklem popelnice, že auto vyčnívající z řady někdo trefil. Nedělám si iluze, že by si pak dotyčný připustil nějakou vinu.

Balkónoví huliči

7. června 2011 v 10:29 | MirT
Co přišlo teplo, jsme napadeni balkónovými kuřáky. Máme je 2x pod námi a 1x vedle. Všichni v důchodu. Na balkónech se se svými levným značkami cigaret snad střídají nebo co. Hulí v reklamních pauzách. Hulí v noci. Hulí nad ránem ... Kdykoliv pootevřeme ventilačku nebo dveře lodžie, jsou tam a pálí jako nepřítel. Pokusil jsem se je zastrašit nepřátelským huhláním a třískáním dveří či okna při zavírání, když je ucítím. Nepomohlo to. Když se vykloním, vidím souseda ob patro pod námi jak cvrnká do filtru palcem a popel se vesele sype do lodžie pod ním. Pak cvrnk, odpinkne "tygra" (vajgla) mezi palcem a prostředníčkem zkušeně do světa. V zimě u toho krmí ptáky, takže neznalé ptactvo se na okamžik slétne k dýmajícímu špačku v trávě, snad v naději teplého sousta :) ...
Paní vedle když vykouknu se schovává, stejně jako ti pod námi, ale hulí dál.

... co s tím? Jsou doma, že. Jsem také kuřák, ale vystačím si s krabičkou Peter na měsíc a když dostanu chuť na cigáro jdu se prostě ven projít. Třískání ventilačky nad námi mi už před lety, když jsem byl ještě také občasným balkónovým huličem, dalo jasně najevo, že někoho otravuju aniž by to bylo nevyhnutelné. Tak to prostě nedělám. Snad to bude mít příznivý vliv na mou karmu :) ... Někde prý na balkónech dokonce i grilují a to už je teda mazec! Taková smradlavá, řádně marinovaná makrela se dvěma kámoškama na roštu ... jak to kape na uhlíky a typicky rybogrilovitě smrdí. Vyšší level arogance. Hrůza!

Společná sobotní, do Bílovce

5. června 2011 v 11:11 | MirT
... v pátek večer jsem tedy na kole vyšlápl do hospody na Ježník. Marek zorganizoval grilování přímo u hospůdky a udělal mi radost borisovskými klobásami :) Opět jsem měl tendenci zůstat až do konce, což znamenalo 4 piva pár cigaret a ráno zase problém před vyjížďkou, co jsme večer domluvili. Přesně to se také stalo, nebylo mi úplně dobře, bylo hrozné horko už z rána a nejraději bych zůstal doma. Co jsem si navařil bylo třeba sníst a když už člověk sedí na motorce, je dobře.

... na benzínku u bazénu se mi podařilo dorazit téměř přesně na čas. Chtěl jsem tady i natankovat, abychom mohli vyrazit neobvyklým směrem - kolem letiště, podle plánu. Ten však byl z fleku napaden v zárodku, s tím, že je tady benál tražší o 2kč, takže nejdříve pojedeme pro benzín do Zadků a pak se nějak napojíme na původní trasu. Lehce mě to přiotrávilo, ale dobrá.

... po natankování jsme se tedy přesunuli kus po jedenáctce přes V. i M. Heraltice do Horních Životic. Byl to docela kus cesty, který mi přišel jaksi už zbytečný, ale v rámci dodržení plánu se to prostě odjelo. Hned za Životicema nás čekala silnice opravená s použitím hald šterku v každé zatáčce. Utrpení. Co asi říkají ti za mnou :) Většina raději jezdí na opačnou stranu. Měl jsem strach abych ve spoustě vesniček těsně za sebou blbě neodbočil a nemusel se s celým davem v tom horku otáčet nebo kličkovat po nějakých úplně rozbitých spojovačkách, což by jistě ve finále někdo ocenil tím, že mě pošle do prdele.

... kupodivu se mi podařilo bez problémů držet trasu, kterou jsem si vymyslel a dokličkovat k Pilnému Mlýnu. Jel jsem tudy v poslední době víckrát, takže jsem pár známých zatáček projel rychleji než ostatní. Když jsem se pak vynořil z lesa před Lhotkou u Litultovic přeběhla daleko přede mnou přes cestu srnka, což bylo dost překvapivé kolem 11. hodiny. Cesty, kterými vedu jsou poměrně úzké a tráva na bocích vysoká bezmála 80 centimetrů ... asi to může být i nebezpečné.

... téměř 80km v kuse v tom horku mě docela unavovalo, v každé vesničce jsem si rozepínal bundu, vůbec jsem se necítil dobře. Nakonec jsme konečně dojeli do Motobaru za Bílovcem http://www.motobaruhanky.com/ , původně jsem měl obavu, že zde bude narváno davy stejných bláznů, ale bylo to v pohodě. Dali jsme si kofolu, chvíli poseděli, pozevlovali a vydali se zpátky.


Rozhledna v Bílově nikoho nezajímala, takže jsme uháněli zpátky do Neplachovic, do Zadků :). Tady jsme se rozdělili. Nikdo si na cestu nestěžoval, nikdo nebyl nadšený. Martin s Járkem ještě pokračovali k Bruntálu. Snad aby si spravili chuť :). My ostaní jsme na chvilku sedli na lavičku pod strom s nanuky v ruce. Michal s cigárem :). Hltal jsem velké kusy jahodového Mrože, pálilo mě v krku a trochu to pomáhalo. Nejspíš na mě něco leze, možná proto se dnes tak špatně vyrovnávám s horkem a mám blbou náladu. Nejspíš to byl důsledek páteční cesty z hospody nočním chladem, nebo otevřeného okna ...

Tady je trasa - červená tam, modrá zpátky a zelená je počáteční benzínový upgrade:


Co dodat na závěr. Pálí mě v krku, blbě jsem spal a včerejší jízda mě moc neuspokojila. Pro hromadnou (více než 3) vyjížďku to chce spíš krátkou, rychlejší a známou trasu, nebo pořádný cíl, případně výlet s nocováním aby to mělo smysl. Pokud bude takové horko, půjdu se příště projet velmi časně z rána nebo k večeru.

PÁTEČNÍ RÁNO

3. června 2011 v 11:06 | MirT
Včera jsem našel sílu vypnout tv už v 9.30 a šel Ellče přečíst PÚa. Počkala až dočtu a okamžitě usnula. Pak jsem vzal do rukou autoatlas a než se ospršili ostatní začal jsem si plánovat trasu příští vyjížďky. Trochu jsem koumal nad tím, že bych kousek doprovodil Radovana na sraz CBF1000 na Pastvinách, ale pak jsem to zavrhnul. Vyžadovalo by to příliš kombinování. Nicméně vymyslel jsem si tři bezvadné trasy podle svého gusta i s nějakými těmi cíli. Mezitím se koupelna uvolnila, takže jsem se dal do kupy a ve 23 jsem už ve tmě, s rukama za hlavou v duchu prolétal trasu č. 1. Nejel jsem moc rychle a tak jsem usnul někde u Budišova :) ...

... jelikož nejsem zvyklý chodit spát tak brzo, vzbudil jsem se před čtvrtou. Ono jsem měl otevřené. Cítil jsem dosud voňavý vzduch - všichni balkonoví kuřáci totiž zatím snili svůj sen o svojí první ranní cigaretě, než se pak půjdou vykadit a vychrchlat do svých koupelen. Také nejezdila vůbec žádná auta, nebylo slyšet žádné ignorantské lidské hlasy, jen ptáky. Dokoce jsem zaslechl i kukačku a ve čtyři vzdálený zvon. Připadal jsem si jako na venkově. Chvíli jsem si to užíval, pak jsem znovu usnul a zdálo se mi, že mám na hoře na hlavě od ucha k uchu lesklou pleš. Jen takový pěticentimetrový pruh, úplně hladký, studený a lesklý :) ...
... definitivně jsem se probral v 7.00. Z bytu se ozývá klasický ranní šrumec. Slyším Natalčin zip školní tašky, několikeré ženské pobíhání, spláchnutí, tekoucí vodu z koupelny, cvakání vypínače v předsíni, plechový výstřel tousteru, plastové lupnutí rychlovarky, Jitčiny pokusy o urychlení Elly, Ellino kňourání a odmlouvání a pak Jitčiny výhrůžky panem Jaroslavem. Ella má dnes 4. narozeniny. Přišla za mnou, chytila mě pevně za hlavu, abych nemohl ucuknout a dala mi slintavou pusu. Pak mě píchla prstem do oka, praštila hlavou do nosu a už jsme byli vzhůru všichni, hrůza. Ella dnes nejde do školky, ale k babičce. Ve školce probíhá výměna oken ... Ella sedí v autě ve své sedačce, než jsem stačil hodit petku do kontejneru, nakrkla se na Jitku a teď svírá svůj barevný batoh s pár hračkami, jinak naditý parádními růžovými šatičkami, které dostala od tety Evy. Řešíme malý plastový xylofonek, který si přeze všechny domluvy vzala včera do školky a teď tam někde zůstal - přesně jak jsem jí předpověděl, s tím, že pokud se tak stane, nechci o xylofonku slyšet ani slovo, ani malinké zakňourání a ona to ví, takže je z toho zpruzená ale bojí se to rozdmýchat naplno :)

... venku je polojasno, teplota tak akorát. Před sebou mám pár úkolů, ale v pátek se nepřetrhnu. Odpoledne bude možná vyjížďka, možná malá oslava, možná večer půjdu s přáteli do hospody, možná bude sranda, možná se domluví i společná vyjížďka ... docela příjemná vyhlídka. Takže uvidíme!

Kaferacer jednoduše

3. června 2011 v 9:56 | 8negro
... trocha černé, kapotka, nějaká ta práce a z lidového modelu je kafáč http://www.8negro.com/2011/06/moto-guzzi-v7-cafe-sport-mas-sport.html