Červenec 2011

Surfing na Opavici

26. července 2011 v 21:42 | MirT
V pátek jsme u piva probrali spoustu fakt výživných témat. Jedním z nich bylo, na druhém konci stolu, serfování na řece. Vypadlo to tentokrát z Martina, který bydlí v tak těsné blízkosti Opavice, že mu z toho věčného šplouchání ... přicházejí na mysl jen ty nejlibovější myšlenky. Sjíždění řeky v ocelové vaně tu už bylo na mé 40cátiny (sousedé velice ocenili natloukání dřevěného kolíku místo špuntu - kolem půlnoci) a tohle mu nejspíš leželo v hlavě buď delší dobu, nebo to byl důsledek kombinace piva a růžové zarážky proti bolesti z poraněné rohovky. Tak jo, asi to první. Jarda - toho času slaměný vdovec přijal výzvu s radostí, o Ivovi ani nemluvím, Boris tradičně přispíval cennými radami. Včera mi tedy Boris v 19.00 telefonoval, že v Lídlu mají neopreny (měli jen dámské "M"ka a to se fak nedá) a že u koupaliště se serfuje na řece na upravených dvěřích od skříně. Po neúspěchu v Lidlu jsem se těšil na akci, bohužel i zde jsem se přihnal s křížem po funuse. Davy se už rozešly, lano se namotávalo, mokří se převlékali do suchého, Pamela spěchala domů a dobré rady z bezpečí mostu odjel - dnes mi alespoň poskytl pár obrázků, heslo je tradičně můj e-amil - vepsat do obou kolonek ... http://xj650.rajce.net/surfing

P.S. ... a o čem myslíte, že se mi v noci zdálo? Nad ránem jsem měl sen, že jsme kdesi na motorkách (tuším v Miloticích) scházíme v noci z kopce pod nízkou klenbou stromů jako takovým tunelem z větví a korun a jak jdeme tak se nám v té tmě vždycky včas nad hlavami rožne světlo. Postupně, jako by na stromech byla nějaká pohybová čidla. Žádné ostré světlo, právě tak akorát na cestu. Jdeme tak celou noc až brzo ráno - slunce sotva vychází, dorazíme k nějakému rybníku nebo přírodnímu koupališti se zelenou vodou. Všichni se jdou koupat jenom já jsem zapomněl plavky a běžím pro ně do toho kopce a když s těma plavkama běžím dolů, všichni už jsou z vody venku a jdou pryč. Jsem trochu zklamaný, ale když se vzbudím mám dobrý pocit. Byl to nakonec moc hezký sen, hlavně to jak byly spojené ty větve nad hlavami a to světlo ... :)

Pátek v hospě

23. července 2011 v 14:24 | MirT
Pátek je můj oblíbený den. Obvykle míváme poradu v hospě. I tentokrát. Včera oživena netradičními hosty Álou, Jiřím, Jožinkou, miminy ... "kam taky jinam s nima chceš jít po 20.00", Petrem, Ivetou, Svijany und "Jagendorfmaistrem". Na místo zločinu nás navozil Radovan tátovým Peugeotem co vypadá jako nový, nesmí se s ním jezdit v dešti, v zimě a taky když hrozí nebezpečí. Jakékoliv nebezpečí! Takže včera to bylo naprosto vyjímečné. Martin nedbal poraněné rohovky a Ivo nám barvině vylíčil jak se nosí vzduch uvízlému potapěči a taky jaké to je na tréningu v jeho novém kontaktnějším sportu, který se provozuje v "boratkách". Anžto si libuje v těchto aktivitách, začínáme spekulovat o jeho zaměření. Trochu se z tohoto rámce vymyká skok padákem - zde by se dalo uvažovat o tom, že se zcela fatálně nevyrovnal se svou orientací a podvědomě touží po smrti aby tak unikl hanbě a věčnému zatracení :) ... Když jsme byli v pozdních hodinách vypuzeni z lokálu, navozil nás Radek k Ivovi do garáže, kde jsme mu poslintali motorky a vypili něco pálenky, čehož jsem dnes ráno zalitoval "bo" jsem se vzbudil v obýváku s kockou, světlo (které jsem zapomněl vypnout) i slunce šajnili jako ďas, v puse mi něco zdechlo, v uších sluchátka,kolem krku jejich kabel. Odskočil jsem si a pak se šel napít, přičemž jsem si spletl v lahvi od sodastreemu víno se sifonem. No nebudu vyjímečně lhát, vůbec mi to nevadilo a v mžiku mě to vystřelilo na stejný level jako když jsme to včera končili jenže jsem byl krapet odpočatý takže jsem se ocitl na vlně euforie pod jejímž vlivem jsem nasmažil kupu topinek, vaječinku, navařil kotle kávy a čaje pro celou spící rodinku. Jenže každá sranda jednou skončí a já z té výšky spadl na dno reality, takže jsem byl nucen pod kola transkontinentálního expresu dunícícího plnou parou vpřed v mojí lebce, hodit růžovou zarážku. Jenže rozjetý vlak jen tak nezastavíš ani hrstí růžových zarážek a tak se mi šiška motá ještě teď. Halelujá! :)

... pár seriozních fotek ještě jaksi "na nádraží" fotil kdekdo, bez blesku http://xj650.rajce.net/patek_2207011_v_hospe heslo - do obou kolonek můj e-mail.

P.S. Zcela neočekávaně se venku zrobilo fajně, tuž až odjede ten vlak z mojí hlavy pojedu se project na motorce. Chtěl jsem jet s Radkem ale on, nastojte, podřezal si pod sebou větěv - natřel podlahu v garáži dřív než vytáhl motorku. Tak já už nevím no ...

Dobrý nápad

12. července 2011 v 9:20 | ... z „Matka nesmí vidět“

Staří známí z „Blitz Motorcycles“

6. července 2011 v 12:34 | www.blitz-motorcycles.com
... kdesi na cestě v Evropě http://vimeo.com/edwineurope/edwin-idwp (první klip s totuto partou jsem sem plácnul v lednu v příspěvku "To mi udělalo dobře"). Od té doby jsem se taky párkrát svezl :)

Svobodu medvědům

5. července 2011 v 10:00 | MirT
Jde o první román známého Johna Irvinga. Koupil jsem si ho v roce 2005 cestou na Hory matky Boží, v supermarketu, zatímco Jitka nakupovala zásoby. Zaujala mne slova "motorkářský trip" v textu na záložce přebalu a tím bylo rozhodnuto. Právě jsem knihu přečetl potřetí a stále mne baví, přestože ji čtenáři i kritici strhali - ve světle Irvingových bestselerů Pravidla moštárny, Svět podle Garpa a dalších. Tohle má být moje malá obhajoba v moři kritiky. Mne "Svobodu medvědům" nadchl! Dají se v něm sledovat dva příběhy. Můžete si vybrat a ten druhý - či první, v kapitolách jednoduše přeskakovat. Dokážu si jej představit i jako zajímavý film!

... trochu se tu cestuje na motorce - odvíjí se ujetý příběh dvou ještě divnějších týpků, ale co mě osobně zaujalo, je příběh v druhém plánu - historie rodiny jednoho z hlavních hrdinů - Siggiho Javotnika, respektive historické pozadí - co předcházelo anšlusu Rakouska na začátku 2. světové války a jak to v jejím průběhu chodilo v Jugošce, o ustašovcích, četnicích a jejich veliteli Draza Mihailovicovi, Titových partyzánech, osudech německé motocyklové hlídky Balkan 4 - respektive jejich velitele a pak o tom jaké to bylo na konci války v Rakousku. To bylo to, co mne na té knížce zaujalo nejvíc a do té míry, že jsem si našel článek o tom jak Němci měli-neměli pod kontrolou bývalou Jugoslávii, jak ji měl - neměl pod kontrolou Stalin. Ale to je jiný příběh a zatraceně napínavý http://www.fronta.cz/horka-balkanska-puda-i ... a možná by si ho měl přečíst každý kdo si každý rok vyjede k moři do Chorvatska.

... jo a nějaká ta motorka je tam pořát! Graf se Siggim jedou na "Bestii" - ještě britském Royal Enfieldu, zatímco válkou na balkáně se v Siggiho deníkových pamětech prohání "závoďák z velké ceny 1939", pětistovka NSU v kamuflážním nátěru, s geniálním mechanikem Gottlobem Wutem v sedle :)