Říjen 2011


Hrobka rodiny Migliarina

18. října 2011 v 18:22 | MirT
Byl jsem dnes v Opavě pro materiál. Můj dodavatel jej však ještě neměl na skladě, takže jsem měl chvíli času. Je to odtud pár kroků na hřbitov za Švédskou kaplí a tak jsem si odskočil najít hrobku rodiny stavitele cest Migliariny. Nedávno jsem někde četl, že se ji podařilo získat od státu do majetku města. Snad to k něčemu povede ... více fotek zde http://xj650.rajce.net/Hrobka_Migliarina , bohužel jsem zjistil, že jsem si do foťáku zapomněl dát zpátky kartu když jsem z ní včera stahoval fotky do počítače, takže se mi na interní paměť vlezlo jen pár záběrů. No co už :)


Odkazy pro Radovana

17. října 2011 v 22:25 | MirT
... týkající se památníku v serpentýně před Pilným Mlýnem:
Konkrétně o památníku http://smirci-krize.cz/fotky-ms-op-litultovice-pamatnik-vystavby-silnice-44331.php (na tomto webu je vůbec spousta zajímavostí !!!)


Jak přišli Butzové z Rolsbergu k šlechtickému titulu http://www.opava-city.cz/scripts/detail.php?id=2521

Podobně jako rodinná stavební firma Migliarina a Razumovští odvedli v tomto kraji dobrou práci. Pak to ale vzali do rukou komančové a bylo. Naštěstí pod dnešním asfaltem patrně bude ležet solidní základ ze starých dob :)

Výstavba zdejších silnic "horského typu" - respektive vlastně tip na další silničky v lokalitě http://pzahnas.webnode.cz/products/barabove-3/

Pár mých fotek z mobilu z minulého podzimu http://xj650.rajce.net/Janske_a_Pilnas strašně to uteklo - čas letí jak splašená mrcha !!!!!!!!!!


Bylismetam

17. října 2011 v 21:35 | MirT

Hned za malou benzínkou ve městě odbočíš doprava a furt jedeš, jedeš, jedeš. Kousek pod ní sjedeš na louku a jedeš až k lesu, kde začíná makadam. Tam zastavíš a opravdu malý kousek vyšlápneš pěšky. Pod rozhlednou pár stolíků a lavic. Na rozhledně výhled :)

... pak jsme jeli (jak jinak) zas na Jánské Koupele, skrz ně na oboje Těchanovice, zkratkou do Vítkova, do Podhradí, z Radkova "zkracovačkou" (zkratka to určitě není :) přes Nové Zálužné a doprava přes les do Melče, Moravice a dolů na Pilný Mlýn ... atd. Samé do kraje výhledy, výhledny, výhledy!


Odkaz (XJ650)

13. října 2011 v 15:00 | MirT

Doplněk ke staršímu článku

12. října 2011 v 17:47 | MirT
Rád bych doplnil informaci k článku, ve kterém zmiňuji pamětní desku Johanna Migliariny (http://xj650.blog.cz/0708/kolem-komina) je to informace týkající se jeho osoby zde: http://pzahnas.webnode.cz/products/barabove-2/ ... doporučuji mrknout na stránkách obce ještě na položku "Drobné příspěvky", kde se dovíš proč se rozcestí s pamětní deskou říká "U barabů" a o výstavbě "horských silnic" v tomto kraji vůbec (Barabové 3). A taky jsem tam našel článek o mých oblíbených Jánských Koupelích, coby zajateckého tábora za 2. světové války http://pzahnas.webnode.cz/products/prispevek-k-historii-janskych-koupeli-za-druhe-svetove-valky/. Zajímavé počtení!

Odkaz (TT)

11. října 2011 v 18:27
"Letět jako pytel koledy" (© F. Šťastný) - vypadá to asi takhle http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=29433

... strašné. To muselo "štípat".

Dnešní východ slunce

10. října 2011 v 19:04 | MirT
Máme tu podzim jak sviňa. Na svoje motorky budu muset na čásek zapomenout a potěšit se jinými zážitky. Třeba dnešní východ slunce vypadal dobře. V každém případku lepší než zbytek dne ...

Nějaký ten odkaz

9. října 2011 v 20:11 | MirT
Koho nezajímá skejt, pusť si tak od 2:16 minuty, kdo ví co dělá motorka v okamžiku kdy opustí rovnou cestu ocení okamžiky kdy je chlapík mimo regulerní silnici, zvlášť taková motorka ... http://moto-mucci.blogspot.com/2011/09/short-film-jeremy-jones-bikes-of-bolts.html

Pro milovníky starých vran - je libo náhradní díl či lampičku ? http://vimeo.com/29728779

Nová rozhledna u Albrechtic!

6. října 2011 v 13:35 | MirT
Paráda, máme novou rozhlednu http://www.zsma.cz/clanek/video-pohlednice-z-rozhledny-... jak píše Jára, tento odkaz nejde někdy otevřít, tady je tedy Járův z komentáře http://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/z-nove-rozhledny-je-videt-vse-jen-20111006.html , http://www.mesto-albrechtice.cz/mestsky-urad/aktuality/?ftshow=90#msg90 , video http://www.youtube.com/watch?v=m4XMdUlXm-Y jinak stačí zadat do vyhledavače nějakou variantu slov "rozhledna Albrechtice" či nějak podobně a dozvíš se více. Ideální rovnou tam zajet.


(Pozor, u Sušice jsou také Albrechtice a také tam mají novou rozhlednu - "Na Sedle" - shodou okolností jsem tam letos byl a zajímavostí je, že ji postavili tak, že každý schod někomu "prodali" a na každém schodu je nerezový štítek se jménem - např. Jan Svěrák; Burko Sušice :); ...

Jánské Koupele, poXté

3. října 2011 v 22:02 | MirT
S podzimem došlo opět na tuto báječnou lokalitku. Poslední vyjížďky opět povedou sem. Našel jsem pár zajímavých uměleckých fotek z interiéru, DOPORUČUJU ! ... tady http://www.fotoradost.cz/jentak/janske-koupele/ a klasika tady http://staraopava.cz/janske/ a taky realita http://www.rkring.cz/reality/reality/janske-koupele ... další nášup - historie ve zkratce a dole kupa fotek http://smirci-krize.cz/fotky-ms-op-janske-koupele-ohrozene-lazne.php ... a Radovan mi říkal, že lázně v akci jsou vidět v seriálu Velké Sedlo (ke stažení na ulozto.cz) ...