Duben 2012

Ivovo kafe

30. dubna 2012 v 13:10 | MirT
Zatím s heslem (do obou kolenek napiš moji e-mailovou adresu):

Motorkářská série s „Prasetem“

13. dubna 2012 v 17:55 | nejmenovaný voperátor :)
Fakt zábavný, v TV to je vočesaný:

Prase se představuje http://www.youtube.com/watch?v=RtN4ns96ETc&feature=relmfu ... pěkný prase, ale hladový. Však ho taky nešetří!

Dárce http://www.youtube.com/watch?v=3HdCUBni9Lc&feature=BFa&list=PLDC1DB8C8BB185FAC ... a na čemže to ten dárce jede? Přece na eSVéčku :) !!!

Říkal si Hurikán, kluk jako ty ... http://www.youtube.com/watch?v=vtBozL5BPvY&feature=relmfu

Z natáčení, uvidíte, jacíže jsou ti dva ptáci "motorkáří" :-) ... je to delší, ale o to zábavnější http://www.youtube.com/watch?v=QLr-vbujsgQ&NR=1&feature=endscreen


Radovane, Radovane ...

13. dubna 2012 v 10:50 | MirT
... bez ohledu na strany - ti lidi si musí jít navzájem na ruku, protože každý na někoho něco ví. A tak to jde odzdola až nahoru, a liší se to jen velikostí "odchylky od dobrých mravů". Nejsem naivka abych si myslel, že volbou strany něco změním. Jen jsem osobně nechtěl podpořit levicovou, která by dle mého názoru mohla populisticky vyhovět masám na úkor budoucnosti a dostat nás do podobné situace jako je dnes Řecko.

Dráždí mě NE TO, že rostou ceny, daně (i když nejásám). Trápí mě to, že i když se víc na daních vybere "na konci z toho Švédsko nevypadne" (myslím tím švédský model sociální demokracie), jen se toho víc ztratí v neprůhledných veřejných zakázkách. To bych taky ještě rozdýchal, ale pokaždé mne úplně rozseká, když se něco takového rozkryje a odpovědní lidé, kteří si z těchto zakázek přišli na své A NAVÍC ještě pobírali tučné platy nenesou žádnou osobní ani finanční odpovědnost! A PROČ? Protože ti co by je měli stíhat, mají rovněž máslo na hlavě - viz text výše. ALE ÚPLNĚ NEJVÍC mě tlakuje, že ti dotyční si už ani nedají práci vytvářet nějakou "krytinu"! Asi bych chtěl příliš kdyby se tito stáhli někam pryč z veřejného života. To by byla nejspíš reakce člověka s nějakým svědomím, morálkou nebo "tak něčím" :), to se však očekávat nedá, protože to nejsou vlastnosti vrcholného politika. Možná na začátku kariéry snad i byly, ale cestou nahoru musely jít zkrátka stranou. Musel dělat kompromisy, musel snášet různé tlaky, které ho nakonec dovedly k přesvědčení, že si zaslouží z toho všeho zkrátka něco mít.

Ti co mají peníze - mají moc a i kdyby dav tam dole vykřikoval sebevíc nezmění se nic (he, jak se mi to hezky rýmuje :). Podobné kauzy, týkající se věřejných zakázek a jiných ostud se odehrávají v každé demokraci i jiných režimech. Liší se to jen mírou. Taky si lidi jak vidno myslí, že se "tam nahoru" musí dosadit někdo, kdo všechno shora dolů spraví. Je to ale blbost. Ti nahoře - "vláda" jsou přesným odrazem svého národa - a to platí obecně i pro ostatní národy tohoto světa. Můj názor je takový, že každý by se měl snažit být co možná nejpoctivějším a nejslušnějším jak se to jen dá vydržet (a je to někdy kur..sky těžké) a vychovat v tomto duchu i děti. Je to proces, který bude trvat několik generací a možná se to i tak nepovede. Prostě nebát se a nedělat špatné věci jen proto, že ostatní je dělají taky. Tím myslím i úplné maličkosti, které stojí na počátku těch velkých svinstev! Ano, všichni máme máslo na hlavě, jen je třeba se snažit, aby ho tam bylo co nejméně. A to je to, co může udělat každý.

Ještě dodám, že existuje jistá cesta k úspěchu pro ty, kteří mají silný žaludek. Stát se regionálním politikem, což není vůbec žádný problém a dopřikyvovat se až tam nahoru "k pokladu" http://nwoo.org/nahrady.htm . Stát se politikem a snažit se o nápravu je naopak opravdová osobní oběť, kterou nikdo nechceme podstupovat a proto si jen tak nadáváme sami pro sebe, nebo chceme s davem vyrážet do ulic :)

O Karlu Krylovi

11. dubna 2012 v 9:02 | MirT

... kdysi jsem v TV viděl dokument s K.K., ve kterém se svým nezaměnitelným jazykem opíral do mocných této země. Ti rádi odpovídají na kritiku slovy: "Chceteli kritizovat, navrhněte řešení!" Já tvrdím - jaké bych měl k*rva navrhovat řešení? Každá věc, co vláda a zákon prosazuje by měla být výhodná, spravedlivá a trvale udržitelná pro občana či většinu, od toho tam jsou a za to jsou placeni. To je samozřejmě idealistický pohled. Skutečnost je bohužel taková, že vláda se chová jako firma s ručením omezeným, kde občan je zaměstancem s ručením neomezeným :) a celá země fabrikou na dělání prachů pro její vedení. A ředitel s náměstky a tajemníky (dnes mají tyto funkce anglické názvy:) se ve fabrice přece neradí se svými dělníky. Jejich postoj je jasný, nelíbí se ti to - můžeš jít!

... na druhou stranu, když se podívám kolem sebe, na některé své spoluobčany, musím říct, že máme přesně takovou vládu jakou si zasloužíme, neboť v ní se odráží ve velkém to, co sami děláme v malém.