Září 2012

Podzim je tu

23. září 2012 v 20:32 | MirT
Tak jsme se byli s Borisem v neděli projet. Trasu jsem vymýšlel já, ovšem tempo bylo rozhodně Borisovské :). Výhodou bylo, že mi na XJ skončila TK takže jsem použil SV se sjetou zadní gumou a vytahanou řetězovkou, které mu trochu stíhalo. Vzhledem k podzimní teplotě 12°C jsme odjezd posunuli na 9.00. I tak jsem byl rád, že jsem měl přes kožku nemok. Trasa byla následující: Lichnov-Bruntál-Valšov-Břidličná-Vajglov-Rýžoviště-Arnoltice-Huzová ... k tomu je třeba dodat, že na Huzovou jsem při svých letošních vyjížďkách jezdil od Rýmařova po hodně rozbité cestě a tato je jednoznačně lepší! Z Huzové vede ku Šternberku kus nové cesty lesem, zbytek je dosti dobrý. Ráno hlásili skvělou viditelnost, cestou na Lichnov bylo vidět až někam do Beskyd a před Bruntálem byl krásně vidět Praděd jako málo kdy - malá odměna za tu kosu. Těšil jsem se, že až se za Huzovou vynoříme z lesa a naskytne se nám výhled do nížiny před Olomoucí. Bohužel. V lese jsme vířili zbytky ranní mlhy, cesta byla vlhká a tak nějak jsme definovali nový rizikový prvek na podzim. Vedle bláta, které vytahají na cestu zemědělci je to i neuvěřitelné množství vlhkého štěrku, které vytahají z každé lesní cesty houbaři. Asi fakt rostou! Ještě k tomu štěrku - kde se vzal z lesa? Nejspíš se zbavili odfrézovaného asfaltu a vysypali jím výjezdy z lesa. Pro motorku nebezpečné jako prase, párkrát jsem na tom byl nucen brzdit, až jsem se v té kose zpotil. I Borise jsem v jedné chvilce za sebou viděl vyrovnávat z nohou ze stupačky po Rossiho způsobu :) ... jak jsem předeslal, vyhlídka se nekonala, nížina byla v oparu. Bylo mi jasné že Ecce Homo bude mokré a nepoužitelné. Když jsme tam dorazili, myslel jsem, že mě vomejou - totiž tento rok, kam jsem se vrtnul tam byly závody do vrchu, čímž mi byl vždycky upřen zlatý hřebík vyjížďky (1. Jarní - Podhradí, v létě Andělská) a teď zas dopr, budu se muset před každou jízdou mrknout na kalendář závodů do vrchu. Tak jsme to teda objeli. Boris za to na voslizlé silnic tahal, jako by měl sakra dobrou pojistku a snažil se tak vylepšit rodinný rozpočet v případě tlamy. Myslím, že mám taky dobrou pojistu, ale tento způsob zdál se mi poněkud nevhodným :) Od Ecce Homa jsme to pak natáhli podle původního plánu až do Bílčic a zarazili až na Hartě. Byl opravdu krásný den, lísteček se nepohnul a hladina přehrady vypadala jako zamrzlá. Poseděli jsme skoro hodinu a mazali domů, opět přes Lichnov. Za vsí směrem na Krnov pase po obou stranách zemědělec krávy a přehání je přes silnic, takže si k tomu blátu, šterku, vlhku a kose přičti ještě kravské lejno jako další rizikový faktor. Nemluvě o zadní, vzorkuprosté gumě. Se mi udělalo mdlo když jsem se na ni po návratu znovu podíval. Se bojím čím dál víc :(

Moravané, aneb jak jsem podpořil politickou stranu skrz aviváž

19. září 2012 v 18:59 | MirT
Sedím si dopoledne u PC a pracuju. V tom zvonek u dveří, i na sousedy. Za dveřma chlapík co prodává prací prášky, aviváže a podobné věci. Taková figurka, opravdový rytíř smutné postavy v pravém slova smyslu. Sousedka odnaproti - aktivní důchodkyně mu rovnou zabouchla před nosem. Taky jsem se ho chtěl rychle zbavit, ale jsem člověk sociální a naprostá většina toho, co se z něj sypalo o lidech, společnosti, politice byla pravda a nebylo to jen takové neurčité stěžování si. Mělo to hlavu a patu. Jen to zkrátka nebyl ten důležitý a nedostupný chlápek v obleku, které vidíte v telce nebo o nich čtete v novinách. Jen takový obyčejný týpek, kterého sere lhostejnost, s jakou náš národ toleruje cokoliv se mu předloží a nadává jen v hospodě nebo doma. Zkrátka se pořádně vymykal z obvyklého rámce člena "běžné" politické strany v drahém autě. Halekal po celé chodbě a naťukl snad každý problém dnešní doby. Nakonec jsem si raději koupil tu aviváž a nádavkem dostal leták "Moravané politická strana" :) http://moravane.eu/index.php?id=38 ... mrkneme se teda na to?

Sportovec v nákupní tašce

5. září 2012 v 21:25 | MirT
Tak jsem se byl včera po delší době svízt na motorce. Jen tak na chvíli, takže - nová silnic na Lichnov. Vybral jsem si SVčko. Nějak mi to v poslední době na motorce nejde. Než jsem odrazil od garáže 2x mi to zdechlo. Na Chařové se pak na mě přilepil nějaký sportovec s "nákupní taškou" - takové to minivozítko Smart. Trochu jsem vzal za plyn abych se "toho" zbavil a na křižovatce odbočil k letišti a se studeným motorem jsem to prasil 140 až k lipové aleji nad letištěm, směr Lichnov. Nový asfaltový koberec je sice položen, ale stále chybí vodorovné značení, všude značky omezující rychlost. Krajnice jsou vysypány hroudatou jílovicí, která je místy vyházena až na silnici. Zvláště v místech kde jsou propustě a výjezdy na pole. Ubral jsem na 100 abych předešel problémům. Za chvíli jsem měl sporťáka opět na prdeli. V zatáčkách před Lichnovem jsem kapituloval. Když mě předjel, z výfuku toho maličkýcho auta šel tmavý kouř jak do toho týpek šlapal a před zatáčkou dlóóóuhé brzdy. Prostě sportovec. Vykládal jsem o tom Markovi a přidal další svoji teorii o venkovanech co mají svou cestu do města a zpátky prostě najetou. Najetou do té míry, že jí nevěnují příliš pozornosti a ve snaze si ji co nejvíce narovnat a zkrátit řežou zatáčky hlavanehlava, jak jsem se o tom přesvědčil cestou zpátky. On tenhle úsek jak bude krásný, tak bude nebezpečný.

Takhle to funguje

2. září 2012 v 19:01 | x
Máte problém pochopit současnou celosvětovou finanční krizi?

1. Kdysi v Indii do jedné vesnice přijel muž a oznámil vesničanům, že vykupuje opice a za každou dá 3 dolary.

2. Vesničané věděli, že v okolí je mnoho opic a tak přestali hospodařit na své půdě a všichni šli chytat opice.

3. Muž opravdu koupil stovky opic za dohodnutou cenu. Ale počet opic v přírodě se brutálně snížil. Tím vesničané polevili v úsilí a vrátili se k farmaření. Na to muž oznámil, že bude vykupovat opice po 7 dolarech. Toto znovu vyburcovalo vesničany a opět začali chytat opice.

4. Ale počty opic se zase snížily a lidé se vrátili na svoje farmy. Muž zvýšil nabídku na 10 dolarů, ale již bylo velmi těžké chytit nějakou opici.

5. Muž tedy oznámil, že bude kupovat opice za 50 dolarů za kus a protože musí na čas odjet do města bude ho zastupovat jeho asistent, který bude v jeho jménu opice vykupovat.

6. Jakmile muž odjel, asistent svolal vesničany a řekl: " Podívejte se, v těchto klecích je 5000 opic, které můj šéf už od Vás koupil. Každá tahle opice má teď cenu 50 dolarů. Já vám je prodám za 30 dolarů a až se šéf vrátí z města, vy mu je můžete prodat po 50 dolarech.

7. Vesničané dali dohromady všechny úspory a opice koupili zpět.

8. Od té doby už nikdy neviděli šéfa ani jeho asistenta. Pouze opic bylo všude okolo jako na začátku - a jejich peníze zmizely Pokud jste trik pochopili - vítejte na Wall Streetu!A už víte, proč nám zlikvidovali naše strojírenství a zemědělství a proč se všude seje řepka.....

P.S. Ty doláče zaměňte třeba za euráče :)

Vypadá to tak jednoduše

1. září 2012 v 11:49 | MirT
... točí se furt dokola, akorát na různým pozadí http://www.motorkari.cz/video/clanky/clanky-video/natural-riding-joriana-ponomareffa-46940.html na tom přece nic není :) ale dobře to vypadá, ne?