Červen 2013

Starý baráky, to je moje :)

30. června 2013 v 23:05 | MirT
O týpkách co prolézají opuštěné stavby s foťákem byla nedávno reportáž v TV. Myslím, že to je jejich stránka https://www.facebook.com/opustenestavby ... stačí ale zadat do vyhledavače "opuštěné stavby" a vyskočí kupa důkazů zmařených investic. A furt se staví dál na zelených loukách a čím dál tím hnusnější stavby. Každé pořádné město prostě musí mít svůj opuštěný průmyslový areál a novou průmyslovou zónu :)

Neviditelná kniha

23. června 2013 v 20:43 | MirT
Včera mi starší dcera hlásila, že nesvítí přední větlo na Stříbrňákovi. Zajeli jsme proto cestou na benzínku pro novu H7. Chvíli jsem se hrabal ve světlometu, čím novější vůz tím horší přístup... Malá Ella visela z otevřeného okénka a nejspíš si spojila moje špinavé ruce s nějakým "ekonomickým úpadkem" jehož důsledkem je zjevně "pokažené" auto, v jehož útrobách se "chudý" táta musí vrtat. Natáhne ke mně ušmudlanou ruku a povídá: "Tatí, na, tu máš neviditelnou knihu - Jak zbohatnout. Má tisíc stran! Tak si ji konečně přečti..." Checheche

Tak mě napadá, jak to dělají bohatí, když mají spálenou žárovku? :)

Malý dárek od nejvyššího

21. června 2013 v 7:00 | MirT
Když se to nejméně hodí, vždy se v domácnosti cosi podělá...

Začal kapat kohoutek v kuchyni a to tak, že hodně. No co, říkám si, 15 minut a je to. Vytáhnu basu s vercajkem a dám se do toho. Za patnáct minut je to rozebraný, sedlo vyčištěný, těsnění vyměněný, vercajk uklizený.

Den druhý, začalo to zase kapat a to tak, že více než před tím. Asi budu muset vyměnit sedlo ventilu. Při běžných denních pojížďkách zaskočím do obchodu, kde tyhle věci prodávaj. Je to specializovaný obchod! Aby bylo jasno :). Chlapík se mi vychechtá do ksichtu a požaduje přinesení toho vadného sedla. Ježíši, to bude alespoň hodina v prdeli! Proč jsi bože připustil, abychom nasekali všeho fůru variant! Mažu teda domů a pocvičím se v manipulaci s nářadím. Důkladně prohlídnu sedlo, nevypadá poškozeně. Znovu to vyčistím, znovu vyměním těsnění a dám to dokupy. Nekape!

Den třetí. Nekape! Chvála bohu na výsostech! Děkuji ti bože převelice za tento malý dárek a nezlob se, že furt tvé jméno beru si do úst nadarmo :)

Bajka o moudrém a blbém zvířeti

20. června 2013 v 7:00 | MirT
Nejsem autorem, na tento příběh jsem si tak nějak vzpomněl, tak jej volně převyprávím...

Podnikatel na dovolené, kdesi u moře sleduje místního chlapíka jak někdy před polednem nakráčí k moři, vytáhne udici, nahodí a za okamžik vytáhne rybu, sbalí nádobíčko a odchází. Je čas oběda. Náš podnikatel se rovněž sebere a kráčí, za tím chlápkem s rybou, k restauraci. Místní chlápek prodá kuchaři rybu a dá si oběd. Podnikatel si rovněž dá oběd.

Později odpoledne podnikatel kráčí znovu na pláž. Jde kolem malého domku blízko pobřeží a vidí toho chlápka jak leží v houpací síti, na stolku vedle sebe sklenici s čímsi, poslouchá rádio a pokuřuje...

Stejná situace se opakuje několik následujících dní. Poslední den dovolené podnikatel osloví chlapíka a říká mu: "Hele, sleduju vás celý týden, jsem podnikatel a koukám, že ryb je tu fůra. Kdybyste pracoval celý den, můžete si založit slušný byznys, zaměstnat lidi, vydělat fůru prachů..." Místní týpek se posadí v síti, spustí nohy na zem, věnuje mu široký úsměv a povídá: "A pak?" Podnikatel: "No pak byste nemusel nic dělat a jen byste se válel!" Chlápek pokýve hlavou, upije svýho drinku, uvede se opět do horizontální polohy a než si zakryje obličej slamákem, utrousí: "No, a to právě dělám." Podnikatel zakroutí hlavou a říká si: "... trouba, moh to někam dotáhnout. Komu není rady..."

O pár dnů později, na dvou různých místech...
Rybář ulovil svoji další rybu. Po obědě má schůzku s kamarády rybáři, těší se, bude legrace. Večer oslava, asi zůstane až do rána. Podnikatel mezi tím vydělal další kupku prachů. Po obědě má několik nudných schůzek s partnery, otravné zasedání správní rady. Pak zařídí pár maličkostí a splní několik nepříjemných povinností, učiní důležitá rozhodnutí. Snad je do večera stihne. Musí. Za pár měsíců si opět vyrazí na drahou dovolenou. Těší se, jak se bude zase bezstarostně válet u moře.

Nejblbější zvíře

18. června 2013 v 14:45 | MirT
Mám teď trochu příliš práce. Den letí jak splašená mrcha - snídaně, práce, oběd, práce, večeře spát... Chtěl bych věřit, že je to nápor dočasný. Ano, jistě, budou za to love, ale ten čas si za ně zpátky už nekoupím kdyby těch prachů bylo nevímkolik. Kdyby tak mohl člověk pracovat, jen když na něco potřebuje. Já zrovna teď nic nepotřebuju. Chci ten čas!

Dnes jsem stál na křižovatce obchvatu Opavy. Je to tam takový otevřený. Furt něco jezdilo, tak jsem čuměl do pole a na modrý nebe a uviděl jsem nějakýho malýho ptáka - dravce, nějakýho městskýho. Snad rorejse. V proudu teplého vzduchu stál na místě. Jen občas změnou polohy křídel provedl drobnou korekci. Vypadalo to skvěle. Hleděl jsem na něho a trochu mu záviděl. Přemýšlel jsem jestli takhle čeká na hmyzáka, který mu sám vletí do zobáku ... nebo ho to prostě baví. Když na mne někdo zezadu zatroubil, uzavřel jsem tok svých úvah tím, že ten zatracený pták prostě spojil příjemné s užitečným.

Sotva jsem se ocitl zpátky v realitě lidského konání, kouzlo zmizelo. Provoz jako kráva, horko, nervní řidiči a z rádia čerstvé zprávy z politiky. Okamžitě jsem to vypnul, jinak bych začal řvát jako šílenec a hledal něco pozitivního. Hele, támhle si leží kočka na trávě v zahrádce! Taková kočka, pohodička, olíže si hezky srst, vyblije chlupů hrst a sotva se objeví ten člověk, co si myslí, že je její pán (kočka si to samozřejmě nemyslí), jde si pro papání. No a když nic nedostane odloví si myšuru, sežere jí hlavu a torzo předloží tomu člověku (co si myslí, že je její pán, ale kočka si to samozřejmě nemyslí). Ten člověk řekne: "Hóódná kočička." A konečně vydá odměnu a možná přidá pomazlení. Taková kočka. Skvěle vypadá! Skvěle funguje! Je nezávislá! A hlavně nic nedělá. A když ji tohle všechno přestane bavit, spáchá si prostě někde na silnici za městem eutanazii. Vybere si nějaký pořádný náklaďák a nechá se převést z 3D do 2D a je to. Silnice jsou plné kožíšků.

Prostě nejblbějším zvířetem na téhle zemi je člověk. Celý život maká aby si nakoupil nějaké blbosti, maká pro někoho kdo si za jeho dřinu nakoupí ještě dražší blbosti a zároveň ještě maká na lidi, co neumějí vůbec nic, tak dělají politiku a ty vydřené prachy utrácejí upe nejblběji. No řekněte sami, dělala by tohle kočka?